Yeni Özel İdare hizmet binası hazır

İl Özel İdare teşkilatı yeni binasına geçmeye hazırlanıyor.

İl Özel İdare teşkilatı, Cumhuriyet Meydanındaki depreme dayanaksız olan İl Özel İdare binasından yeni binasına taşınma hazırlıkları yapıyor.

Yeni İl Özel İdare binası 21 milyon liraya maloldu.

İl Özel İdare binası, Burdur Belediyesi Fenişleri Kampusundan sonra çatısında 1081 güneş paneliyle kendi enerjisini üreten ikinci bina olma özelliği taşıyor.

Burdur AK Parti teşkilatının yaptığı açıklamada, Burdur İl Özel İdare aracılığı ile 2005 yılından bu yana 193 köye, yaklaşık 450 milyon liralık içme ve sulama suyu, kanalizasyon, köy sokaklarına parke taşları, köy yollarına Sati Kaplama, sıcak asfalt, beton yol yapıldığı belirtildi.

AK Parti teşkilatının yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde CHP teşkilatının yaptığı açıklamada İl Özel İdaresi’nin 80 milyon borcu olduğu iddiasına karşılık, paragrafın başlarda hiç borcunun olmadığı belirtilen İl Özel İdaresi’nin paragrafın sonlarında toplam 40 milyon borcu olduğu belirtilmektedir.

İşte o paragraf!

“Burdur özel idaremizin 3. Şahıslara ve piyasadaki hiçbir esnafımıza borcu bulunmamakla beraber işçilerimize günü geçmiş maaş, mesai ya da emekli tazminatı, vergi ve SGK prim borcu bulunmamaktadır. Cumhurbaşkanımızın özel desteğiyle 2020 yılı için ekstra 10 milyon ₺ ek ödenek ve karla mücadele için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız aracılığıyla 1 milyon ₺ göndermiş olup kalan TOPLAM 40 MİLYON ₺ borcu bulunmaktadır. Borcumuzun 25 milyon ₺’si Milli eğitim Bakanlığımızın gönderdiği ödeneklerden kaynaklıdır. İller bankası ve diğer kurum borçları 15 milyon liradır. Borç olarak kabul edilmemekle birlikte gelecek yıllarda peyder pey emekli olacak işçi personelimizin günü gelmemiş 20 milyon₺ işçi emekli tazminatları bulunmaktadır.”

Açıklamada, AK Parti’nin, 193 köyde 18 yıldır her yerel seçimde 27 İl Genel Meclisi üyesinin 18’ini kazandığını, milyonlarca liralık yatırım yapılması karşısında 40 milyon liralık borç olmasının normal karşılanması gerektiğini ifade ederek, CHP ve Burdur Belediyesi’ni şu şekilde eleştirdi:

“Ama maalesef Ana muhalefet partisi CHP kendi yapamadığı hizmetleri gizlemek için yine köylerimizdeki hizmeti görmeyip çamur at izi kalsın siyaseti yapmaktadır. Halbuki Birçok köyümüzün içeme suyu hattı ve Kanalizasyon hattı yenilenmişken Burdur Belediyesi merkez mahallelerin de basınca dayanıksız ve her gün patlayan, kanserojen ASPES’li içme suyu hatlarını ne zaman değiştirecektir? Ayrıca 2014 yılında 45 milyon borç İle devrettiğimiz BURDUR BELEDİYESİNİN şu an iller bankasına, Avrupa yatırım bankasına ve özel bankalara borcu yaklaşık 140 milyon ₺ midir ya da ne kadardır?  Burdur belediyesi şirketlerinin buharlaşan yaklaşık 25 milyon ₺’sine ne olmuştur? İlk önce kendi çöplüğünüze bakacaksınız sonra bizi gıptayla takip edeceksiniz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir