Yerel seçimde boşalan AGD’e yeni başkan

Anadolu Gençlik Derneği Burdur Şube Başkanlığına AGD’nin çeşitli kademelerinde çalışmış olan İbrahim Gün getirildi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Burdur Belediye Başkan adayı olmak için görevinden istifa eden AGD Burdur Şube Başkanı Musa Sayar’ın yerine Genel Merkezce yapılan istişareler sonucunda İbrahim Gün getirildi.

Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi’nde devir teslim töreni yapıldı.

Törende konuşan AGD eski Başkanı Musa Sayar, “9 yıldır AGD Burdur çatısı altında iyinin, doğrunun, faydalının, adil olanın, kısaca hakkın hâkimiyeti için birlikte mücadele verdiğimiz kardeşlerimize teşekkür ediyorum, haklarını helal etsinler. Çocukluğumuzdan bugüne kadar nasıl ki Milli Görüş davası içerisinde mücadele ettiysek bundan sonra da aynı minvalde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ortaokul hayatından beri teşkilatta birlikte çalıştığımız halefim İbrahim kardeşime muvaffakiyetler dilerim” dedi.

Yeni başkan İbrahim Gün de bir konuşma yaptı

Anadolu Gençlik Derneği Burdur Merkez İlçe Başkanlığı ve AGD Burdur İlmi Araştırmalar Merkezi müdürlüğü yapmış olan Gün, “yapacağımız çalışmalarla evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında ve adaletin tesisinde emek sahibi bir gençlik profili oluşturma gayretimiz sürecektir. Komşumuz açken tok yatmayı kendimiz için utanç vesilesi sayacak ve insanların yararına en azından yoldaki bir taşı kaldırmaya sevk etmeyen her türlü boş inançtan uzak olmayı yeğliyoruz” dedi.

Daha sonra, görevden ayrılan başkan Musa Sayar’a, AGD Bölge Başkanı Suat Yılmaz tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. 

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.