Yeşilova CHP’den ‘hayır’ etkinliği

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğdu, Yeşilova’da CHP’lilere ‘Hayır’ı Anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yeşilova ilçe örgütü, halk oylaması faaliyetleri kapsamında başlattıkları ‘hayır’ kampanyası için bir konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu partililer hitabederek ‘hayır’ demelerinin gerekçelerini anlattı.

Halk oylaması kampanyası tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de bütün hızıyla sürüyor. Hollanda’ya, Almanya’ya yaptıkları küstahça ve antidemokratik uygulamalara köpürerek NAZİ suçlamaları yapmamamıza rağmen, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtircesine, çeşitli illerde ‘hayır’ kampanyası yürüten MHP muhalifler engellemeler ve saldırılarla karşılaşıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yeşilova ilçe örgütü, halk oylaması faaliyetleri kapsamında başlattıkları ‘hayır’ kampanyasını il örgütüyle birlikte renkli görüntülerle sürdürüyor. Bu çerçevede bir konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu partililer hitabederek ‘hayır’ kampanyasını değerlendirdi.

Toplantıya, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Burdur Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, CHP Yeşilova İlçe Başkanı Ferdi Ay, Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Korkmaz ve partililerle vatandaşlar katıldı.

DEMOKRASİLERDEKİ KUVVETLER

AYRILIĞI ORTADAN KALDIRILDIĞI İÇİN ‘HAYIR’ DİYORUZ

Burdur Gündem’in haberine göre, Belediye Düğün Salonu’nda partililerle bir araya gelen Erdoğdu yaptığı konuşmada, “Yeşilova’ya bu anayasa paketinde neler olduğunu anlatmaya geldim. Demokrasilerde değişmez üç kavram var; yasama, yürütme, yargı. Bu pakette bunlar ortadan kalktığı için ‘hayır’ diyoruz. Bu üç kuvvet bir araya gelirse monarşi olur, tek adam olur. Bütün insanlık için yazılan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde de bu üç kuvvetin ayrılması yazıyor. Bu kuvvetlerin ayrılmazlığı ortadan kaldırılırsa anayasa yoktur, aldatmaca vardır” diye konuştu.

Burdur Gündem Video Haber:

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.