Yeşilova ve Çine’de Kovid19 ölümleri

Yeni tip Koronavirüs (Kovid19) hastalığından Devlet Hastanesinde tedavi görmekte olan Çineli Süleyman Noyan ile Yeşilovalı Hasan Sakar hayatını kaybetti.

Günlük Kovid19 hasta sayısı durmadan artıyor; 3 binleri aşmış durumda. Tartışmalı olsa da ölüm oranlarının yükselişe geçtiği bir gerçek. İBB Başkanı İmamoğlu’nun sadece İstanbul’da 164 olarak belirttiği Korona ölümleri ülke çapında 92 kişi olarak açıklanıyor.

Koronanın yeni pikinin merkez üssü olan İstanbul’da bakan yardımcıları, İl Sağlık Müdürü ve başhekimlerin katılımıyla toplantıda, artan hasta yükü, temaslı takibi, kaçınılmaz görünen tedbirleri ve yeni mücadele stratejisi ele alınıyor.

Yeni mücadele stratejisinde sert tedbirlerin öngörüldüğü somut bir gerçek. Ağır yasaklar kapıda. İl il şimdiden Kovid19’un şamar oğlanı olmuş olan 65 yaş üstüne sokak yasakları alınmaya başladı bile.

Burdur’da da günlük vakalar artışını sürdürüyor. Nereye baksan kiminle iletişime geçsen insanları Kovid19 korkusunun sardığı anlaşılıyor.

Burdur’da 235’i aşkın pozitif vakanın olduğu, 70’i aşkın sağlık çalışanının enfekte olduğunu, Burdur Devlet Hastanesi yemekhanesinde 8 personelin testinin pozitif çıktığı ve filyasyonuyla birlikte 40’a yakın kişinin karantinaya alındığı ifade ediliyor.

Bu kapsamda Yeşilova ilçesinde Hasan Sakar, Çine Köyü’nde Süleyman Noyan adlı vatandaşların yeni tip Koronavirüs (Kovid19) hastalığından hayatlarını kaybettikleri öğrenildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Çineli Süleyman Noyan’ın dün salgın tedbirleri kapsamında Çin’e mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı. Yeşilovalı Hasan Sakar ise bugün defnedilecek.

Yetkililer halkı, “bugün eski normallerimize mesafe koymazsak yarın sevdiklerimizle aramıza hiç kapanmayacak mesafeler girebilir. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur. Sağlığımızın ve sosyal hayatımızın güvencesi budur” şeklinde uyarıyı sürdürüyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir