12 milyon emekliye müjde

Bayram ikramiyesinin ödeme tarihi belli oldu

Yüzde 80’i açlık sınırının altında maaş alan, aybaşını getiremeyen ve sefilleri oynayan 12 milyonu aşkın emekli için can suyu niteliğinde dört gözle beklediği bayram ikramiyesinin ödeme tarihi belli oldu.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımşla, 12 milyonu aşkın emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

SSK’lılar 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur’lular ve Emekli Sandığı emeklileri de 11 Nisan’da bayram ikramiyesi alacak.

Yeni koronavirüs (Kovid19) tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Selçuk, “buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre; 17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (BAĞ-KUR) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek” açıklamasında bulundu.

İSTEĞE BAĞLI EVE TESLİM

Bakan Selçuk, “bu kapsamda, yaklaşık 12 milyon emekli ve hak sahibinin Bayram İkramiyelerini ödüyoruz” dedi.

Koronavirüsün en fazla yaşlıları etkilediğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da istekleri halinde, ikramiyeleri SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor” ifadelerini kullandı.

“Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlılarımızın kapısına götürüyoruz” diyen Bakan Selçuk, “biz sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Mesafelerimiz sizleri koruyabilmek için. #Evdekalın, hizmeti kapınıza getirelim. #Hayatevesığar’ diyerek hep birlikte salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum” diye çağrıda bulundu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir