“128 milyar dolar nerede?” pankart gerginliği sürüyor

“128 milyar nerede?” pankartı, Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesiyle savcılığın verdiği kararla Emniyet mensuplarınca indirildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile AK parti Hükümeti arasındaki “128 milyar nerede?” pankart gerginliği bütün sıcaklığı ile devam ediyor.

81 il ve ilçelerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’nin) il ve ilçe binalarına astığı “128 milyar dolar nerede?” pankartının yarattığı gerginlik bütün şiddetiyle sürüyor. Çeşitli illerde ve ilçelerde pankartın polis tarafından vinçlerle indirilmesi olayının bir benzeri bugün Burdur’da yaşandı.

Öğle saatlerinde bir kısım partiliyle ve yöneticilerle bir basın açıklaması yaparak parti binasına pankartı asan İl Başkanı İzzet Akbulut, “Vatandaşlık görevimiz olan Türk Milletinin parasının nerede olduğunu soruyor; tüyü bitmemiş yetimin, işsizin, emeklinin ve emekçinin hakkını arıyoruz!” dedi.

Daha sonra Emniyet yetkilileri parti binasının önüne gelerek Başkan İzzet Akbulut ve partililere pankartın indirilmesini istedi. Ancak CHP’liler bu isteği yerine getirmeye yanaşmadı. Arama izni ya da savcılık kararı istediler.

Akşam saatlerinde savcılık kararı geldi. 2021/2317 no.lu savcılık kararıyla CHP il binasına asılan “128 Milyar Dolar Nerede?” yazılı pankarta polis, Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesiyle el koydu.

Bir süre sonra da İl Başkanı İzzet Akbulut, İl Gençlik Kolları Sekreteri Anıl Gün Emniyet Müdürlüğü’ne ifadeye çağrıldı. Parti Avukatı Nazlı Oral Erkan eşliğinde Emniyet Müdürlüğü’ne giden Akbulut ile Gün, Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan ifadeleri alınarak serbest bırakıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.