Başkan Şimşek’ten, Cumhuriyet’e “Çamuriyet” diyen Milletvekiline sert tepki

Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İl Başkanı iken şoförü olan, “Yeliz” mahlasıyla tanınan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın Cumhuriyet’i “çamuriyet” olarak niteleyen bir Twitter paylaşımına sert tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, Milletvekili Çamlı’nın, Cumhuriyetimize ‘Çamuriyet’ diyebilecek kadar alçalmış ve küçülmüştür” dedi.

“Lebalep” kongrelerle yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgının üçüncü pikinin yaşanmasına, ülkemizin 65 binlere tırmanan vaka sayılarıyla Avrupa birinciliğine oturmasına neden olan, bunun sorumlusu olarak da 85 milyonu suçlayan, buharlaştığı iddia edilen 128 milyar doların bile hesabını vermekten kaçınan siyasi iktidarın bir yandan da Cumhuriyet ve değerleriyle hesaplaşmasını sürdürdüğünü ileri süren Başkan Şimşek, “AKP’nin içinde bulunduğu durumu ve çaresizliğini elbette anlıyoruz.20 yıla yakın olan talan iktidarlarının sonuna geldiklerini gördükçe halkı kin ve nefret duyguları ile karşı karşıya getirerek ülkenin içinden çıkılması zor bir duruma sokulması talimatını alanların tavırları bunu gayet açık ve net bir şekilde yansıtmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

Serkan Şimşek, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bu bağlamda cevabını beklediğimiz birkaç soruyu da muhataplarının cevaplaması için buradan soruyoruz!             

“1-Cumhuriyet’e “Çamuriyet” diyerek hakaret eden AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı isimli şahsa, makam kapılarında “Cumhuriyet Savcısı” yazan ve görevleri Cumhuriyetin çıkarlarını korumak olan değerli Cumhuriyet Savcılarımız bir işlem başlatacaklar mı?

“2-İlimiz AKP Milletvekillerinin bu şahıs ve söylemleri hakkındaki düşünce ve fikirleri nedir? Milletvekili olmalarını Cumhuriyete borçlu olanlar “Çamuriyet” hakaretini kabul edip susmaya devam mı edecekler? 

“3-Ahmet Hamdi Çamlı’nın bu söylemini 15 Temmuz günü hain FETÖ Terör örgütünün Cumhuriyetimize karşı yapmaya çalıştığı darbe girişiminden ayıran özellik nedir?” 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.