200 yıllık Milli Demokratik Devrim Rotası

Türk Milleti’nin 200 yıllık Demokrasi mücadelesinin zirvesi, saçak altlarında bitini temizlediği ve tükendiği sanılan Türk Milleti’nin demir dağlarını eriterek Ergenekon’dan çıkışa geçtiği, Mazlum Milletlere meşale olan, İstiklal Savaşımızın ateşlendiği 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 101’inci yıldönümü, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir bir mesaj yayınladı. Başkan Şimşir, “#YüzyılınRotası, kurtuluşa atılan ilk adımın 101’nci yılı kutlu olsun” dedi.

Türk Milleti, 19’uncu yılın ortalarından beri emperyalizme karşı demokrasi mücadelesi vermektedir.

Birinci ve İkinci Meşrutiyetlerden geçerek mayalanan bu süreç Birinci Dünya Savaşı’nda Vatan Savaşına dönüştü.

Birinci Dünya Savaşı’yla başlayan Milli Kurtuluş Savaşımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsuna çıkışıyla yeni bir süreç olarak devam etti.

Samsun’a çıkış, Bağımsızlık Savaşımızın ilk adımı ve Ergenekon’dan çıkışın ilk hamlesiydi.

101 yıl önce gerçekleşen bu çıkış, bugün de beyinlerimizi ateşlemekte, ülkemizin bağımsızlığı ve milletimizin özgürlüğü yolundaki mücadelemizde Birinci Meclis’teki mebuslar kadar coşku ve heyecan vermektedir.

19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101’inci yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, Isparta halkının ve tüm milletimizin bayramını kutladı.

İşte Başkan Şimşir’in mesajı!

Gene 101 yıl önceki balkondayız; Aynı gemideyiz

Yedi Düvele kafa tuttuğumuz İstiklal Savaşı’mızın başlangıcı olan Birinci Dünya Savaşı’nın ikinci aşaması Türk Devrimi’nin ilk adımı Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 101’inci yıldönümünde Türk Milleti gene aynı rotada.

Ülkemize ABD ve piyonları dört bir yandan saldırıya geçiyorlar.

Güneyimizde PKK/ PYD şeklinde saldırıyor.

Mavi Vatan Doğu Akdeniz’de Yunan, GKRY, İsrail şeklinde saldırıyor.

Karadeniz’de Mavi Akım projesini engellemek için tuzaklar kuruyor.

İçeride ekonomik manipülasyonlarla ve piyonları aracılığı ile ülkemizi yönetilemez hale getirmeye çalışıyor.

Türk Milleti, 200 yıllık demokrasi mücadelesi rotasında bugün Üretim Devrimi yataklarında mücadelesini sürdürüyor.

Esareti kabul etmeyen ve yedi ateşten geçmiş Türk Milletinin küllerinden doğuşu, kurtuluşu ve Cumhuriyet’in ilk adımının atılışının 101’inci yıldönümünde, gene birleşerek ve üreterek bütün zorlukların üstesinden gelecektir.

Koronavirüs günlerinde zor bir süreçten geçen ülkemiz, yaşadığı zorluklardan tıpkı Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi, 1919 ruhuyla vatansever partilerimizin biraraya gelerek bir Milli Hükümetle içte ve dışta sorularını çözüme kavuşturacaktır. Türk Milletinin bu isteğine sırt çevirenler, Tarih önünde Türk Milleti nezdinde saf dışı kalacaklardır. Ya İstiklal Ya Ölüm diyebilenlerin Milli Hükümetinde buluşmak dileğiyle 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Gene 101 yıl önceki balkondayız.

Bu balkon, 7 düveli dize getirdi.

Bu gemi menzile varacak.

Aynı balkondayız, aynı gemideyiz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir