23 Nisan Bayramı coşkusu

Burdur’da TBMM’nin açılışının, Cumhuriyet’imizin fiilen kuruluşunun 104’üncü yıldönümü 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı Cumhuriyet Meydanı’nda coşkulu bir şekilde kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Konuşmayı müteakiben 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni yapıldı.

Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Özel Eğitim Uygulama Okulunda okuyan öğrenciler hazırladıkları gösterileri sundu.

Resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşen programın devamında Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Zeybek gösterisi, Adile Önal Anaokulu öğrencileri dans gösterisi, Çatağıl İlkokulu öğrencileri halk oyunu gösterisi ve son olarak Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Mehteran Takımı gösterilerini sundular.

Kutlama programına Vali Türker Öksüz, Garnizon Komutanı Tank Alb. Şengezer Şimşek, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Musa Talih, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Vali Yardımcısı Yunus Emre Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, siyasi parti il başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.