4 Nisan, Ülkücünün yüreğine saplanan ok, nefesini düğümleyen gündür

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte yazılı bir açıklama yaparak, liderden öte Başbuğ olarak nitelendirdikleri merhum Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü olan 4 Nisan ile ilgili bir anma mesajı yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte’nin 4 Nisan açıklaması şöyledir:

Her yıl 4 Nisan geldiğinde ülkücü hareketin yüreğine bir ok saplanır, nefesi düğümlenir. Türk’ ün son Başbuğu’ nu ebediyete göndermenin hüzünlü anısı çöker akıllara.

Ülkücü camia için Alparslan Türkeş sadece bir genel başkan ismi değildir. Alparslan Türkeş, aklımızla ve yüreğimizle sorgusuz takip ettiğimiz bir yol göstericidir. Bu yüzdendir ki vefatı, hem yüreğimizde hem de aklımızda tahribata neden olmakla birlikte, ruhumuzda da derin bir iz bırakmıştır.

Dünya üzerinde ülkücülerden başka bir sivil toplum yoktur ki, sadece manevi bağlarla bağlı olsun ve bir emirle birlikte kitle olarak hareket edebilsin. Bu bir teşkilatlanma başarısıdır, mimarı da rahmetli Başbuğumuzdur.

Kendisi idealistti, merhametliydi, merhametli olduğu için adaletliydi, adaletinden ötürü istikametliydi. Büyük bir dava adamı, büyük bir stratejisti, büyük bir yazardı. Mücadeleyle geçen ömründe her zaman bilime ayrı önem verdi. 9 Işık adlı Milli bir doktrin yayınlayıp, asimile olmaya yüz tutmuş Türk Milleti’ ne özüne dön çağrısı yaptı. “Evladım” dediği neferleri için tüm fedakârlığı göze alırdı.

Kıymetli hemşerilerim;

Biz çok sayıda ihanet süzgecinden geçmiş bir partiyiz. Rahmetli Başbuğumuzun her fırsatta dile getirdiği gibi, ülkücünün yeri MHP’dir. Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin emanetine asla halel getirmemiştir, biz teşkilatı olarak buna şahidiz. Dün olduğu gibi bugün de zor zamanda Devletimizin yanındayız ve olmaya devam edeceğiz. 

Vefatının Sene-i Devriyesinde

Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendiyi ve tüm ülkücü şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Emin olun davanız davamızdır, yolunuz yolumuzdur.

Ne Mutlu Türküm Diyene…

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir