CHP’de ihraç kasırgası… Ümit Kocasakal ve Sevigen de ihraç edildi #EvdeKalBurdur

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), partinin boykot kararını delerek CNN Türk’e çıktığı gerekçesiyle disipline verdiği Ümit Kocasakal ile A Haber’e çıktığı için Mehmet Sevigen’i ihraç etti. CHP daha önce İrem Çiçek için de ihraç kararı vermişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), muhalefete tahammülsüz…

Hele eleştiriye ifrit oluyor.

Muhalefete ve eleştiriye hayat hakkı tanımıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), eski milletvekili ve parti yöneticisi Mehmet Sevigen, eski İstanbul Baro Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal ve avukat İrem Çiçek’i partiden ihraç etti.

Üç isim, CHP’nin boykot kararını deldikleri gerekçesiyle disipline sevk edilmişti.

Geçen aylarda CNN Türk’te ‘Akıl Çemberi’ programına konuk olan eski İstanbul Barosu Başkanı, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, parti yönetimine sert eleştirilerde bulunmuştu.

CNN TÜRK BOYKOTUNDA TUZAK VAR!

Kocasakal, “CNN Türk boykotunda tuzak var!“ diye konuştu.

“CHP bu ülkeyi kuran, kurumlarını oluşturan bir parti, CHP’de 80 milyon insanın hissesi var bence. İster o hisseye sahip çıksın, ister çıkmasın” değerlendirmesinde bulunan Ümit Kocasakal konuşmasını, “ben CHP’nin kurumsal kimliği ile bugünkü yönetim ve zihniyetini birbirinden ayırıyorum. Ve her yerde açıkça söyledim ve söylemeye devam ediyorum. Bugünkü CHP yönetiminin CHP’nin kurucu programı, değerleri ve felsefesi ile maalesef bir ilgisini kuramıyorum” diye sürdürdü.

ÜNAL ÇEVİKÖZ ABD’NİN SÖZCÜSÜ GİBİ

Prof. Kocasakal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz için “ABD’nin sözcüsü gibi davranıyor ve açıklamalarda bulunuyor” iddiasında bulundu.

Kocasakal, “açıklamalarını alt alta getirelim ancak ABD’nin sözcüsü bunları söyleyebilir. Çeviköz’ün açıklamaları ABD politikalarının seslendirilmesi. Mesela Patriotlarla ilgili yaklaşımı, şimdi Libya konusundaki açıklamaları. Mesela diyor ki, ‘diyalog’, Tamam da diyalogla çözülecek olan var çözülemeyecek olan var. Mesela uluslararası güçler harekete geçmeli. Uluslararası güçler dediğiniz AB, BM neyin hareketine geçecek. Ben Çeviköz’ün sözlerini alt alta getirdiğimde CHP’nin ilkelerine uymadığını söylüyorum” ifadelerini kullandı.

[3d-flip-book mode=”thumbnail-lightbox” urlparam=”fb3d-page”
id=”12654″ title=”false” lightbox=”dark”]

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir