Hayat Boyu Öğrenme Sergisi açıldı

Burdur Öğretmenevi bahçesinde, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında ilki kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında merkez ve 10 ilçe Halk Eğitim Müdürlükleri eşgüdümünde kursiyerler tarafından hazırlanan serginin açılışı törenle yapıldı.

Törene Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hakan Başaklıgil, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, kurum müdürleri, halk eğitim usta öğreticileri ve kursiyerler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Haziran ayının ilk haftası “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak belirlendi. Ve 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ilk defa kutlanıyor.

Öğretmenevi’nde düzenlenen sergide saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Vali Ali Arslantaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından konuşma yapıldı.

Vali Arslantaş sergi açılışı öncesi yaptığı konuşmada, “Milli Eğitim Bakanlığımız her zaman her yerde eğitim diyor. Bu hafta boyunca da hem merkezde hem de ilçelerimizde programlarımız olacak. Çevrim içi programlarımız başladı. Bugün iki sergimiz var, iki çevrim içi programımız daha olacak” dedi.

Konuşmasının devamında “Aslında açık alanda program yapmayı hepimiz özlemişiz” diyen vali Arslantaş, “Bugün bunu bir kere daha fark ettik. İnşallah bu pandemi musibetinden İlimizi bir an önce kurtarır eski normal düzenimize döneriz” şeklinde konuştu.

Vali Arslantaş sözlerine, “2020 yılının Ocak ayında bu tarafa 926 kurs açan halk eğitimimiz, hayat boyu öğrenmeye bir buçuk yılda 22 bin kişiyi eğitmiş. Bunun yanında devam eden Açık Lise ve Açık Orta Okul eğitimlerimizden 2 bin 500 öğrencimiz devam ediyor. Milli Eğitim Müdürümüzü, Halk Eğitim Eğitimimiz ve bunun yanında emektarlarımızı hocalarımızı, kursiyerlerimizi tebrik ediyoruz. Hayat Boyu Öğrenme Sergimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” diyerek son verdi.

Yapılan açılış konuşması sonrası Vali Arslantaş ve protokol üyeleri sergiyi açtılar. Vali Arslantaş, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan el sanatları, dikiş-nakış, giyim, takı tasarım kurslarında kursiyerlerin yaptıkları el işi çalışmalarını içeren sergiyi gezdi ve usta öğreticiler ile kursiyerlerden bilgi aldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir