“AB ile yolyrımına gelinmiştir”

Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karabük’te vatandaşlara yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği (AB’nin) yaptırım kararına değinerek, “AB’nin yaptırım kararlarını 15 Temmuz’da açıklaması, onların nerede durduğunun ve kimlere selam gönderdiğinin en önemli kanıtıdır” ifadesini kullandı. Türkiye’nin “AB ile yol ayrımına geldiği” ni ifade etti.

Karabük’te vatandaşlara hitabeden Milliyetçi Hareket partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, Avrupa Birliği (AB’nin) yaptırım kararına değinerek, “AB’nin yaptırım kararlarını 15 Temmuz’da açıklaması, onların nerede durduğunun ve kimlere selam gönderdiğinin en önemli kanıtıdır” ifadesini kullandı.

Bahçeli, “Doğu Akdeniz’de önümüze çıkanın canına kast ederiz” dedi.

AB’nin yaptırım kararının “haksız ve hükümsüz” olduğunun altını çizen Bahçeli, “yaptırımlarını alsınlar da başlarına külah diye geçirsinler. AB’nin Doğu Akdeniz’de ne işi vardır? Rum yönetimi hukuka aykırı bir şekilde davranıyor” diye konuştu.

Türkiye’nin, AB ile yol ayrımına geldiğini vurgulayan MHP lideri, “biz bu deveyi de gütmeyeceğiz, bu diyardan da gitmeyeceğiz. Türkiye’nin yükselişi 2023 lider ülke hedefine ulaşması, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne doğrudan bağlıdır. Bu sistem, milletin kendi başarısıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden geri dönüş yoktur” dedi.

Bahçeli sözlerine, “belediye yönetimleri milli beraberliği temellendirecek ve destekleyecektir. Konu; Türk Milleti’nin var oluş mücadelesidir. Gevşemeye fırsat yoktur. Milletimizin verdiği oylar emanettir ve emin ellerdedir” diyerek son verdi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.