Burdur’da kuyu faciası: Anne ve dayı öldü, oğul son anda kurtuldu

Burdur’un Bucak ilçesi Keçili Köyünde, temizlemek amacıyla 20 metre derinlikteki su kuyusuna giren 18 yaşındaki genç, maruz kaldığı metan gazı dolayısıyla fenalaşınca kendisine yardım etmek için kuyuya giren 40 yaşındaki dayısı ve arkasından gelen annesi ile birlikte bir daha dışarı çıkamadı. Feci olayda, anne ve dayı can verirken, oğul son anda hayata döndürülebildi.

NNC Medya’da yer alan habere göre, olay, 18,00 sularında meydana geldi. İddiaya göre, 18 yaşındaki Osman Vural, temizlik yapmak amacıyla su kuyusuna girdi.

Kuyudaki suyu boşaltarak temizlik yaptığı sırada fenalaşan oğul Osman Vural, 20 metre derinlikte metan gazına maruz kalarak yere yığıldı. Dayı Ramazan Gürel (40) bir süre yeğeninden haber alamayınca kuyuya girdi. Yeğenini kurtarmaya çalışan dayı da maruz kaldığı metan gazı dolayısıyla oksijensiz kalarak kuyudan çıkamadı.

Ağabeyi ve oğlunun kuyudan çıkmadığını farkeden anne Rabia Vural (40) ise ikiz kardeşi olan Ramazan Gürel ile oğlu Osman’ı kurtarmak amacıyla merdivenle kuyuya indi. Ancak bir süre aşağıdakileri kurtarmaya çalıştı ama metan gazına maruz kalarak o da yukarı çıkamadı.

Çevredekiler durumu farkedince olayı 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Olay yerine 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Söz konusu kuyuya ulaşan itfaiye ekipleri, kuyuda mahsur kalan anne, dayı ve oğlu bulundukları yerden güçlükle çıkardı.

112 Acil Servis ekipleri tarafından müdahale edilen anne ve ikiz kardeşi olan dayı, yapılan tüm müdahalelere rağmen can verirken, oğul ise güçlükle hayata döndürülebildi.

İlk müdahale sonrasında hayata döndürülen Osman Vural ambulansla hastaneye sevk edilerek tedavi altına alındı. Anne ve ikiz kardeşinin cansız bedenleri, gerekli incelemeler sonrasında adli tıp morguna gönderildi.

Öte yandan, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.