“ABD’de paran yoksa sokakta ölüyorsun”

Uzun süredir hayatını Miami’de sürdüren Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Ahu Tuğba, yeni tip koronavirüs (Kovid19) pandemisi nedeniyle hayatın felç olduğunu belirttiği “ABD’de paran yoksa sokakta ölüyorsun, sonra da yakıyorlar” dedi.

Uzun süredir hayatını Miami’de sürdüren Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Ahu Tuğba, Amerikan hayranları ve muhiplerinin yüzünü yere eğecek açıklamalarda bulundu.

Ahu Tuğba, Kovid19 pandemisi nedeniyle hayatın felç olduğu ABD’de yaşananları gazeteci Olcay Ünal Sert’e anlattı.

Ahu Tuğba, “Amerika’da paran yoksa sokakta ölüyorsun, sonra da yakıyorlar. Yandaki komşu hastaneye gitti arabasıyla: Kilise hastanesiymiş, bakmamışlar, 3 gün bekletmişler. Çarşamba sabahı bir daha gitmiş, ayakta bakmışlar sonra da göndermişler. Hastanede kalmadığı halde 17 bin dolar ücret ödemiş. Burada sigortan yoksa yandın! Bir hastalık halinde ambulans çağıracaksın. Ambulans almaya gelirken, polis arabası ve itfaiye arabası da geliyor, o zaman bakıyorlar. Sistem burada böyle” dedi.

TÜRKİYE’DE Kİ ŞARTLARI SÖYLÜYORUM, ŞAŞIRIYORLAR

Türkiye’de ki şartları da öven Tuğba, “Türkiye’de polis ve jandarma eve gidiyor, yardım ediyor. 65 yaş üstünde ki emeklinin parasını evine götürüyor. ‘Devlet hastanesine acilden gidince bakıyorlar hemen’ dedim Amerikalı arkadaşlarıma inanamadılar. Burada ‘açım’ de, komşun su vermez” ifadelerini kullandı.

YAĞMALAMA KORKUSU!

Ahu Tuğba, Florida ve New York’ta çok kötü günler yaşandığını belirterek, “burada herkes yağmalamaya karşı tahta ile camları kapatıyor. Hastanelerde şu an parası ve sigortası olanlar bile zor bakılıyor. Sokakta yatan evsizler çok fazla. Herkes silahlanıyor” açıklamasında bulundu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir