İşyerini, adeta silah imalathanesine çevirmiş!

Burdur/ Yeşilova’da Harmanlı Köyü civarında Jandarma uygulamasına takılan bir araçta ve araçtaki iki şahsın Kuruçay’daki konut ve işyerlerinde yapılan aramada adeta silah imalathanesiyle karşılaşıldı. Silah üretim merkezine döndürdükleri konut ve işyerlerinde 200’e yakın silah ve silah yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak hapishaneye kondu.

Burdur Valiliği Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Burdur Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele ve kaçakçıların yakalanmasına yönelik çalışmalar yürütürken elde etikleri silah kaçakçılığı ve imalatı yaptıkları istihbaratını değerlendirerek, Yeşilova ilçesine bağlı Harmanlı Köyü yakınlarında başlattıkları uygulamaya takılan ZC ve HV adlı şahısların araçlarında ve merkez köy Kuruçay’daki ikamet ve işyerlerinde yapılan aramada onlarca silah ve silah yapımında kullanılan malzeme ele geçirdi.

Adeta silah imalathanesine döndürdükleri işyerlerinde, 6 7.65 mm çapında tabanca, 6 av tüfeği, 3 yivli setli tabanca gövdesi, 48 kurusıkı tabanca, 39 dipçik, 31 kabza, 32 el kundağı, 24 tabanca namlusu, 23 kabza kapağı, 88 şarjör ve silah imalatında kullanılan parça, 2 taşlama makinası, 2 matkap, 2 mengene, 1 torna makinası, 1 kumpas ele geçirildi.

Yeşilova Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla şüpheli ZC ve HC isimli şahıslar gözaltına alınarak ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alındı.

Gözaltına alınan şüpheli ZC ve HC isimli şahıslar işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir