ADD Kongresi sönük geçti

ADD olağan Genel Kurulu, Cumartesi günü (25 Nisan 2015 günü) Belediye Düğün salonunda yapıldı. Son yılların en düşük katılımlı ve sönük kongresi olarak değerlendirilen Genel Kurul toplantısı, “sen ben bizim oğlan” ve bir “partinin arka bahçesi” durumu olarak değerlendirildi.

Cumartesi günü (25 Nisan 2015 tarihinde) Belediye Düğün salonunda yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) olağan Genel Kurulu, son yılların en düşük katılımlı ve sönük kongresi olarak değerlendirildi ve Genel Kurul toplantısı hakkında, “sen ben bizim oğlan” durumu, bir “partinin arka bahçesi” olmanın ve belli mevkilere gelebilmek için, örgüt çıkarları yerine kişisel çıkarlar için “sıçrama tahtası” olarak kullanıldığı yorumu yapıldı. Yani Dernekler Kanunundaki nisap sağlanamayan birinci toplantıyı izleyen ikinci toplantıda ne bulursanın “salt çoğunluğu” durumu söz konusu.

Kemal Arslan’ın yaptığı konuşmada üstü kapalı bir şekilde örgütün arka bahçe olma durumunun eleştirildiği toplantıya, ADD önceki Başkanı, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı ve 22. Dönem Milletvekili Kazım Üstünel, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Burdur Sivil toplum Platformu, BURTÜKODER ve BURTED Başkanı Kemal Arslan ve dernek üyeleri katıldı.

Yeni Yönetim Kurulu Osman Gök, Murat Onaran, Salih Kepenek, Kadir Erdem, Dilek Okkalı, Nahide Yeşilyurt ve Ayla Salman’dan oluştu.


Sönük ADD Kongresi paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir