Ağa, parayı teslim etti

Burdur Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen 1. Yağlı Güreşlerinde ağalığı kazanan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ağalık parasını Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e teslim etti.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Çeliker ile birlikte Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Güreş Ağası Keyik, ata sporunu yaşatmayı amaçlayan ve Kırkpınar tadında organize edilen Burdur Belediyesi Yağlı güreşlerinin ağası olmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Güreş ağası olarak yağlı güreşlerin gelecek kuşaklara aktarılması için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu ifade eden Keyik, “Bizler milli değerlerimiz arasında olan güreş sporumuza sahip çıkacağız” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise “Sosyal Belediyecilik uygulamaları kapsamında sportif etkinlikler ile ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yaptık. Burdur Belediyesi olarak, Yağlı güreşin Türk’ün gücünü ortaya çıkaran bir spor olması nedeniyle ata sporumuza sahip çıkmak istiyoruz. Bu anlamda bize desteklerini esirgemeyen Burdur Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Meclis Başkanı Ömer Çeliker’e ve yönetim kuruluna ağalıkta verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir