Dilipak: Küresel ahtapot, Enron’un danışmanı: McKinsey

Bir ülkeye Sızmak İçin Truva Atı Örgüttür Bu Şirketler;

Bu Şirket Allah’ın B elası Bir Şirket; AKP En Kötü tercihini Yaptı;

Seçime Giden Süreçte Bu Tercih AKP’yi Bitirir

Türkiye birkaç gündür McKinsey’le yatıyor, McKinsey’le kalkıyor. AKP’nin içi bile kaynıyor; millet infial halinde. “Tek başına AKP Hükümetleri döneminin sonuna gelindi” tahlilleri yapılıyor, “McKinsey gibi CİA şirketlerine verilen yetkiler, Türkiye ekonomisine çare olmaz ama ABD’nin hükümet tezgâhları için elverişli koşulları gündeme getirir” içerikli analizler yapılıyor. “Bu adeta Duyun-u Umumiye Meclisi gibi bir düzenleme” eleştirisi getiriliyor. McKinsey kararı, “hazineye atanan kayyım”dır şeklinde sert eleştiriliyor.

Bu eleştiriler, muhalefet cephesinden gelen salvolar, yaylım ateşler.

Bir de iktidar cenahının kendi içinden yapılan atışlar var. Bizzat AKP’nin içi kaynıyor. Her kademeden AKP’lilerin diken üstünde olduğu, büyük kaygı duydukları belirtiliyor. Tam seçime gidilen süreçte bunun kendi bacağına kurşun sıkmaktan farksız bir hamle olduğunda hemfikir olunduğu ileri sürülüyor.

Bunlardan biri Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak. Dilipak, AkitTV’de Derin Gerçekler Programında McKinsey meselesine çok sert bir üslupla karşı çıktı. McKinsey’e “küresel ahtapot”, “Enron’un danışmanı”, “Allah’ın belası bir şirket”, “tam seçim sürecine girilmişken AKP’ye yazık olacak”, “tarımı, sanayiyi, enerji sektörünü bitirecekler” gibi yenilir yutulur olmayan ifadelerle eleştiriyor.

“Bir yandan FETÖ’nün danışmanlığını yapacak bir yandan sizin” diyen Dilipak, “Suriye’deki BlackWatter’ın danışmanlığını, BAE’deki, Suudi Arabistan’daki (FETÖ’ye mali destek olan Muhammet/ FÖ) Dahlan’ın danışmanlığını yapacak öte yandan sizin senaryonuzu açıklayacak!” diye konuştu.

Dilipak’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“Bakın bunlar örneğin Tarım Bakanı’nı perişan edecekler. O kişiye de partiye de yazık olacak, nasıl getirdin bunu? Birileri bu tezgâhı kuruyorlarsa bu tezgâhın içindekilerden hesap sorulsun. FETÖ’den daha önemli. Şu anda sıcak, acil bir gündem bu. Bu rezaletin bir an önce temizlenmesi gerek. Bunlar sahtekar örgütler. Yarın ne tarım bırakırlar, ne sanayi bırakırlar, ne enerji bırakırlar. Afrika’da örnekleri çok. Bir ülkeye sızmak için Truva atı örgüttür bunlar. AKP yapabileceği en kötü tercihi yapıyor. Bu şirket Amerikan’ın İsrail politikasına da danışmanlık yapıyor. Şimdi bu şirket bizi mi savunacak İsrail’i mi? Bu şirket Allah’ın belası bir şirket! Seçim sürecinde AKP’nin de belası olacak. Nasıl kurtulacaklar ben de bilmiyorum. Seçime giderken AK Parti büyük bedel ödeyecek. Bunu kim yaptıysa …”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir