Bahçeli ile Akşener arasındaki Twitter polemiği

Akşener’den Bahçeli’ye Adresli Sert ve

Jet Cevap: Demirden Korksaydık Trene Binmezdik

Akşamına Evi Basılan Akşener: Yuh Size; Hadi Gelin Lan!

Sosyal medya hesabından Akşener’i hedef alan MHP lideri Bahçeli’ye İyi Parti lideri Akşener’den adresli jet cevap yetişti; “Demirden korksaydık trene binmezdik” diye Twitleyen Akşener adresini de yazdı.

Twitter hesabından, “bu hanımefendiye son ihtarım. Bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!” diye yazan MHP lideri Devlet Bahçeliye İyi Parti lideri Akşener’den jet ve sert, aynı zamanda adresli cevap geldi: “Demirden korksak trene binmezdik.”

Twitterın altına parti genel merkezinin adresini de yazan Akşener, daha sonra Twitter polemiği sertleşerek sürdü. Akşener’in Twitterının altına da taraftar paylaşımda bulununca renkli ama iğneleyici, insanı sarsan ağır laflar içeren Twitterlar sıralandı:

  • Hadi yiğitseniz çıkın Meral ablanın karşısına sarayın lastikleri!
  • İş fotolara kaldıysa buraya öyle fotolar koyarım, insan içine çıkamazsın stepne. Gerçi siz, size zürriyetsiz diyenin elini sıkıp onunla işbirliği yapacak kadar onursuz gurursuz ve şuursuzsunuz.

Bahçeli, İyi Parti’yi son seçimlerdeki büyük oy kaybına sebep olan, Burdur’da bile halk arasında kişisel karşılığı bulunan Osman Kurt’un alacağı oy oranını düşüren HDP’severliği ve Demirtaş aşkı üzerinden, CHP’ye eklemlenme siyaseti zemininde vurdu.

Bahçeli şöyle Twitledi: “HDP’ye Kürt siyasi hareketi diyordu. PKK’lı Demirtaş için af istiyor, CHP’nin yörüngesine gönüllü şekilde giriyordu. Takmadığı maske, yapmadığı makyaj yoktu. FETÖ’nün dümen suyundaydı. Kalkmış MHP’ye eylem ve fikir ortaklarıyla saldırıyor, hakaretler sıralıyor; hadi oradan…”

Meral Akşener ise Bahçeli’yi geçmişin defterlerini karıştırarak karşıladı:

Akşener şu Twitteri attı:  “Türklüğü ayaklar altına alıp, megri megri ile gözyaşı dökenlere paspas olurken hangi “büyüğünüzün” sözünü dinlediniz Sayın Devlet Bahçeli? McKinsey’e göğsünüzü siper ederken hangi büyüğünüzün emrindesiniz? Bahsettiğiniz sonuçları merakla bekliyorum.”

Bahçeli ile Akşener arasındaki Twitter polemiği sonunda sokağa da taştı. Dün gece Akşener’in evinin bulunduğu sokağın başına gelen bir grup MHP’li Ülkücüler sloganlar attı. Akşener de pencereden karşılık verdi:

  • Yuh size!
  • Hadi gelin lan, yuh size!

Altında da taraftarların twitterleri:

  • Hadi yiğitseniz çıkın Meral ablanın karşısına sarayın lastikleri!
  • İş fotolara kaldıysa buraya öyle fotolar koyarım, insan içine çıkamazsın stepne. Gerçi siz, size zürriyetsiz diyenin elini sıkıp onunla işbirliği yapacak kadar onursuz gurursuz ve şuursuzsunuz.
  • Hdpkkyla iş birliği içinde çalışan partinin sayesinde Meclis’e girdiniz bize milliyetçilikten bahsetmeyin
  • Haburda teröristleri davul zurnayla karşılayanlar, çadırdan mahkeme kurup yargilayanlar, 29 ekim 2014 de ypglileri Türkiye uzerinden konvoyla geçirip yediklerinin parasini bile valilige odetenler bizlerdik.

Ve Akşener’in evine dayanmışlar!

-Yuh size; hadi gelin lan!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir