AK Parti’den Burdur Belediyesi’nde yolsuzluk iddiası

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan yazılı bir açıklama yaparak, AK Parti’nin, 3 CHP’li ve 2 AK Partili üyeden oluşan Burdur Belediyesi Denetim Komisyonu’nun 2019 Belediye mali verilerini inceleyen raporuna dayandırdığı yolsuzluk iddialarını yineledi. Okan, “afaki” canlı yayın ve çiçek faturaları ile özel günlerdeki organizasyon harcamaları konusunda CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, Merkez İlçe yöneticilerinden Görkem Demer’in sahip olduğu Demer Çiçekçilik ile Burdur Belediyesi’nin organizasyon işlerini yapan Detay Ajansı sahibi Abdullah Kızılkaya’yı hedef aldı.

AK parti Burdur merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’ın Burdur Belediyesi’nde yolsuzluk iddiasına Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek’ten jet cevap sosyal medya üzerinden geldi.

İşte Okan’ın açıklaması!

Burdur Belediyesi’nin 30 Ağustos kutlamalarında Yolsuzluk istemiyoruz

Burdur Belediyesi Denetim Komisyonunda bulunan 3 CHP’li ve 2 AK Partili Meclis üyelerimiz uzun bir çalışma yaparak 2019 Belediye mali verilerini incelemiş ve birçok konuya değinerek Burdur Belediye Meclisine Denetim raporlarını Mayıs ayı olağanüstü Belediye Meclisi toplantısında sunmuşlardır.

Özellikle komisyonun karşılaştığı CHP Merkez ilçe yöneticilerinin belediyeye kestiği afaki çiçek faturaları ve canlı yayın faturaları Burdur Kamuoyuna yansımış ve büyük bir tepki çekmişti.

Son günlerde ise 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını suiistimal eden CHP Burdur yönetimi ilk önce kendi kirli çamaşırlarına bakacak ve temizleyecektir. Burdur Belediyesi 2019 Denetim Raporu son sayfası giderler bölümü 6. Maddesinde de görüldüğü üzere CHP ve AK Parti Meclis üyelerinin imzasıyla 30 Ağustos 2019 Zafer Bayramı kutlama harcamalarının Detay Ajans Firmasına 4734 sayılı Kamu ihale kanuna aykırı bir şekilde verildiği tespit edilmiştir. (Teklifler Zafer Bayramında malzemeli hizmet alımı yapıldıktan sonra 2 Eylül 2019 tarihinde Burdur Belediyesine verilmiş.) Aynı zamanda Detay Ajans Burdur Belediyesinin birçok organizasyonunu da yapan firmadır. Anlaşıldığı üzere artık Burdur Belediyesi ihalelerini ve doğrudan temin alımlarını kendilerine yakın CHP’li yöneticilerine ve dostlarına korkusuzca, çekinmeden usulüne uygun olmayacak bir şekilde çatır çatır veriyorlar.

Kısacası 2019 denetim raporunda olduğu halde Burdur Belediyesi konunun üzerine hiç gitmemiş ve bunun üzerine AK Partili Belediye Meclis üyelerimiz Burdur Valiliğine araştırılması için Denetim Komisyonu raporunu ekleyerek dilekçe ile başvurmuşlardır.

Çok değerli Burdur kamuoyu, Burdur Belediyesinin bütün akçeli işleri CHP yöneticilerine ve CHP’li dostlara peşkeş çekildiği belgelerle gözükmektedir. Bizler Burdur’da temiz siyasette ısrarcı olacağız ve kamuoyumuza da duyurmakla mükellefiz.

Takdir çok kıymetli Burdur Kamuoyunundur.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir