İstanbul Barosu hakkında suç duyurusu

Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Avukat Zeynep Küçük, THKP-C’li terörist avukat Ebru Timtik’in posterini binasına asan İstanbul Barosu’na tepki gösterdi. Timtik’in DHKP-C örgütü üyesi olduğunu ve örgütün üst düzey isimleriyle bir zulada polis baskınında yakalandığını hatırlatan Küçük, İstanbul Barosu’na bunu avukatlık faaliyeti olarak nasıl değerlendirdiğini sordu.

Av. Küçük, Timtik’in Şehit Savcı Selim Kiraz’ın katilleriyle ilişkisinin de ortaya çıktığını belirterek “yargı şehidimizin katillerine, terör örgütü üyelerine sahip çıkarak ne adaleti ne hakkı ne de hukuku yerine getirebiliriz” ifadelerini kullandı. Küçük, Baro yönetimi hakkındaki suç duyurusunu pazartesi günü yapacaklarını söyledi.

Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Avukat Zeynep Küçük, DHKP-C üyesi Ebru Timtik’e İstanbul Barosu’nun sahip çıkmasıyla ilgili dün Ulusal Kanal’da açıklama yaptı. Küçük, terör örgütü üyesi Timtik’in afişini asan ve propagandasını yapan İstanbul Barosu’na, “İstanbul Barosu yönetimi, Ebru Timtik isimli DHKP – C üyesi olduğu yargı kararıyla belirlenmiş olan sözde hukukçunun posterini baronun önüne astı. Ebru Timtik üyesi olduğu örgütün talimatlarıyla açlık grevinde ölen bir örgüt üyesidir. Ebru Timtik kim diye baktığımızda şunu görüyoruz. Avukat cübbesinin altına sığınmış, örgüt üyelerince kurulan ‘Halkın Hukuk Bürosu’ adıyla oluşturulmuş bir zulada, DHKP-C’nin Türkiye sorumlusu, gri listede aranan Kamile Kayır ile birlikte yakalanıyorlar. ‘Burada bir avukatlık faaliyet yapılmaktadır’ iddiasını savunuyorlar. Ancak bir hukuk bürosunda, saklanmak için bir zula olmasını ve polis tarafından basıldığında üst düzey bir terör yöneticisiyle yakalanmasını nasıl açıklıyorlar? Bir avukatın zulada ne işi olur, örgüt liderleriyle orada nasıl bir avukatlık işi yapıyor?” şeklinde tepki gösterdi.

TİMTİK’İN SAVCI SELİM KİRAZ’IN KATİLLERİYLE BAĞLANTISI

Küçük, İstanbul Barosu’nun Şehit Savcı Selim Kiraz’ın katilleriyle ilişkili bir örgüt üyesini savunmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayarak, “yargı Ebru Timtik’e örgüt üyeliğinden ceza vermiş, bu ceza istinaf mahkemesi tarafından onaylanmış. Ayrıca Timtik’in hakkında 7 ayrı suç duyurusu var, bu yüzden yakalanıyor. Biraz daha geriye gidiyoruz. Şehit Savcımız Selim Kiraz’ı öldüren katillerin cebinden, adli tıp raporuna göre Ebru Timtik’in isminin ve TC kimlik numarasının yazılı olduğu, 30 parçaya ayrılarak imha edilen bir kâğıt parçası çıkıyor. Bir yargı şehidinden bahsediyoruz. Biz adalete sahip çıkacaksak önce şehidimize sahip çıkmalıyız. Şehidimizin katillerinin örgütüne üye olan kişileri savunarak biz ne adaleti ne hakkı ne de hukuku yerine getirebiliriz. Mensubu olduğum İstanbul Barosunun önüne hangi hakla bu posteri astığını soruyorum” diye ateş püskürdü.

TGB,İstanbul Barosu önünde basın açıklaması yaptı

VATAN PARTİSİ’NDEN AVUKATLARA ÇAĞRI

Küçük, Vatan Partisi olarak İstanbul Barosu yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayarak, “Vatan Partili hukukçular olarak, önümüzdeki Pazartesi günü İstanbul Barosu yönetimi hakkında, hukukla bağdaşmayan ve avukatlık kanununa açıkça aykırı bu faaliyet için savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bütün vatansever avukatları bu konuda ortak tavır almaya çağırıyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir