AK Parti’nin imar değişikliğini iptal davası sonuçlandı

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi dün partisinin il binasında yaptığı basın açıklamasında, AK Parti’nin Burdur Belediye Meclisi’nin Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ailesine ait olduğu iddia edilen Organize Sanayi’deki arazi üzerinde yaptığı imar değişikliğini Konya İdare Mahkemesi’nce iptal edildiği ifade edildi.

Volkan Mengi tarafından okunan basın metni şu şekildedir:

Burdur Kamuoyunun yakından takip ettiği Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz’in Ailesine ait arazinin RANTSAL DÖNÜŞÜM hikâyesinde Sona geldik, 2017 Şubat Meclis’inden bu güne Kayınpederinin arazisini Kuzeni Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say üzerine tapudan geçirip sonra yapılan plan değişikliğinin “Tamamen şahsa özel RANTSAL DÖNÜŞÜM’dür” dedik ama Burdur Belediye Başkanı bu dönüşümü buna rağmen gerçekleştirdi.

Burdurlumuzun hakkını korumak ve Belediye imkânlarını kullanarak kendine menfaate dönüştürmeye çalışan Burdur Belediye Başkanına karşı AK Parti Grubu olarak RANTSAL DÖNÜŞÜMÜ Hukuka taşımış ve en son Konya Bölge idare mahkemesinden İMAR DEĞİŞİKLİĞİNİN İPTAL KARARI 11.07.2019 tarihinde hâkimlerin oybirliği ile karar verilerek İmar planı değişikliği iptal edilmiştir.

Kısacası Burdur siyasi tarihinde bir ilk olan Bir Belediye Başkanının Ailesine ve Yandaşlarına ciddi miktarda kazanç sağlayacak RANTSAL DÖNÜŞÜM düzenlemesi yani Özel Küçük Sanayi Sitesi, Petrol Arazisi ve Ticari Alan düzenlemesi mahkeme kararı ile iptal olmuştur. 

Buradan CHP Genel Başkanına Bir kez daha sesleniyorum;

Artık Burdur Siyasi Tarihine Kara bir leke olarak anılan ALİ ORKUN’UN RANTSAL İMAR PLAN TADİLATINA Mahkeme Dur demiştir ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Açıkladığınız 7 ilkeden ikincisi olan,

“Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız”

ilkesini uygulayarak zarar eden belediye şirketlerinden ikinci maaşı alan CHP’li BURDUR BELEDİYE BAŞKANINI bir an önce Belediye Başkanlığından ve CHP’den istifasını isteyiniz!!!

Çünkü ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Partisine yakışmayan bir şahsiyettir.

Son olarak Değerli Burdurlu Hemşerilerime seslenmek istiyorum. Bu ve bunun gibi nice gayri ahlaki çalışmalara imza atan, bugüne kadar sadece göstermelik icraatlar ve şatafatlı sözlerle Burdurlunun gözlerini boyamaya çalışan Belediye Başkanı Burdur’un ve Burdurlunun önünü açacak hiç bir projeye imza atmamıştır. Klasik Belediyecilik diye tabir edebileceğimiz yönetim şekli ile Burdur’a sadece lale devrini yaşatmış ve bundan sonra da yaşatacaktır. Her ne kesimden gelirse gelsin eleştirilere tahammülü olmayan Sayın Başkan’ın elbette ki bunlara verecek bir cevabı olmadığı için yine “Laf Çevirerek, Hor ve Küçük Gören Sözlerle” Cambaza Bak Cambaza Oyununu sergileyecektir.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.