AK Parti’ye Altınyayla’da yoğun ilgi

 

AK Parti Burdur İl Başkanlığı, seçim programı kapsamında

Altınyayla Halkı ile buluştu.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik beraberinde Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Altınyayla teşkilatının katılımıyla gerçekleşen toplantıda, ilçe meydanındaki büyük kahvede vatandaşlara hitap edildi.
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti 27. Dönem Milletvekili Adayları Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Emine Aktaş’ı, Altınyayla halkına anlatarak tanıttı.

Altınyayla ilçesinin tüm seçimlerde AK Parti’ye teveccüh gösterdiğini dile getiren İl Başkanı Volkan Mengi, “Seçim çalışmalarımızı tüm hızla devam ediyoruz. Burdur il genelinde tüm ekiplerimiz sahada vatandaşlarımızla buluşuyor. Altınyayla’mız, Hükümetimize her zaman destek verdi, 24 Haziran seçimlerinde de AK Partimizi destekleyeceklerine inancımız tamdır” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında Güçlü Hükümet hedefini işaret eden Başkan Mengi, “Türkiye’yi alt orta gelirli ülkeler liginden üst orta gelirli ülkeler ligine yükselttiğimiz, başarılarla dolu geçen son 16 yılımız, 16 Nisan 2017 Anayasa Halk Oylamasıyla milletimizin evet dediği yönetim sistemi değişikliği ile taçlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Hükümet Sistemi, milletimizin iradesiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olarak değiştirilmiştir. 24 Haziran Seçimleri ile birlikte en öncelikli meselemiz, halkoylaması sonuçlarının tüm unsurlarıyla hayata geçirilmesi, “milli iradeye dayalı etkin işleyen bir yönetim” yapısı tesis edilmesidir. Yeni yönetim sistemine yasal ve kurumsal uyum süreci, 2023 hedeflerimiz çerçevesinde “reformcu” bir anlayışla hayata geçirilecektir. Seçimlerin beş yılda bir yapılması istikrarı ve öngörülebilirliği sağlayacak, belirsizlikleri azaltacaktır. Anayasa değişikliğiyle devletin başı sıfatıyla yürütme yetkisinin verildiği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde artık daha çabuk karar alacak ve daha hızlı işleyecek bir devlet sistemine geçiyor, Meclis ve Hükümetin daha uyumlu bir biçimde çalışacağı bir döneme giriyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeni bir şahlanış dönemine gireceğiz. Bu dönemde bürokrasinin azaldığı hızlı ve etkili yönetim; ekonomik büyüme, refah ve kalkınmanın garantisi olacaktır. Hızlı karar alan, hızlı icraat ve reform yapan, etkin bir yönetim modeli oluşturacağız. Yeni sistemle Cumhurbaşkanlığı merkez teşkilatı politika ve strateji geliştirmeye, izleme ve değerlendirmeye yoğunlaşırken, bakanlıklar daha icracı ve fonksiyonel bir yapıda şekillendirilecektir. Bakanlar artık milletvekili olmayacak, dolayısıyla seçim bölgesinden çok kendi asli işlerine yoğunlaşacaklardır. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayan, gelişmelere ayak uyduran, kurumların hızlı çalışmalarını sağlayan bir yönetimi hakim kılacağız. Bürokrasiyi azaltırken, büyümeyi hızlandıracak, 2023 ve ötesine uzanan hedeflerimize ivme kazandıracağız” açıklamasında bulundu.


AK Parti Burdur Milletvekili ve 27. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Bayram Özçelik ise Altınyayla yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Milletvekili Özçelik, “Altınyayla Regülatör Sulaması bitirildi, Altınyayla gölet proje ve etüt çalışmaları tamamlandı. Bu yıl YÖK tarafından MAKÜ Altınyayla Mehmet Tuğrul MYO’ya 60 öğrenci alınması onaylandı. Altınyayla dere ıslah ve kanalizasyon çalışmaları tamamlandı. SUKAP kapsamında ise içme suyu şebeke ve kanalizasyon altyapıları yenilendi. Dirmil Çevre yolu ise zaten biliyorsunuz bitirilmişti.” dedi.
Milletvekili Özçelik, Altınyayla ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen ve Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin rövanşını temsil eden Altınyayla Altın Sipsi Yağlı Güreşlerinin düzenlendiği güreş alanı ve seyirci tribünlerinin ise Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından aktarılan 300 bin TL’lik ödenek ile bakım ve onarımı yapılarak yenilendiğini sözlerine ekledi.

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Milletvekili ve 27. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş,  İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti Teşkilatı, seçim çalışması kapsamında Altınyayla ilçesine bağlı Ballık, Çörten, Çatak, Asmabağ, Kızılkaya Köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.