AKP İl Başkanı “destek olduk ama çekincelerimiz var” dedi

Dün yılın ilk Meclis toplantısında 10 milyon liralık asfalt kredi başvurusunu AKP Meclis grubunun desteklemesi hakkında yazılı bir açıklama yapmış olan, KıvılcımHaber’i eski Burdur Belediye Başkanları gibi akreditasyon listesinden çıkarmakla ünlü AKP İl Başkanı, ilimizde 14 belediye arasında Yeşilova ve Burdur belediyelerini üvey evlat gibi görerek diğer belediyelere yağdırdıkları devlet desteklerinden ayırdıkları kırıntıları büyük bir nimetmiş gibi sundu; “biz ürerimize düşeni yapıyoruz, Burdur Belediyesi de üzerine düşeni yapmalı” dedi.

Eski belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, KıvılcımHaber’i, eleştirel bir haber nedeniyle akreditasyon listesinden çıkarmış, toplantılara çağırmıyor, servis yapmıyordu.

Bu hep böyle olmuştur tarih boyunca.

Lehte olan haberlere sevinilir.

Eleştirel olanlar burukluk yaratır.

Lehte haber yapanlar “gerçek haberci”dir.

“Tarafsız”dır, “objektir”tir.

Birazcık eleştiri aldı mı kulakları dikerler.

“Taraflı haberci” derler.

“yandaş” derler.

Her iki taraf için de bu böyledir.

Sağı da böyledir, “solu” da…

Dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ilimizi ziyareti sırasında, Valiliğin davetiyle belediye ziyaretinde bütün hazirunun önünde uğraşa uğraşa ısrarla söz almış, Bakan’a durumu anlatmış, “nezdinizde Belediye Başkanınızı basın hürriyetini ihlal eden bu davranışı nedeniyle kınıyorum” diyerek protesto etmiştim.

Başkan Akkaya, kıpkırmızı kesilerek ne yapacağını, ne edeceğini şaşırmıştı.

KıvılcımHaber, yanlış gördüğünü eleştirir, doğru bulduğunu över.

Habercilik anlayışı ve çizgisi budur.

Ve KıvılcımHaber’i akreditasyon listesinden silmekle makamlar aslında bizi değil, kendilerini cezalandırmış olurlar.

KıvılcımHaber için habere ulaşmak çocuk oyuncağıdır.

Bu kapsamda AKP Başkanının yazılı açıklamasını Yenigün gazetesinden aldım.

Önemli bulduğum için de haberleştiriyorum.

Yaptığı yazılı açıklamada Türkçe fukarası –ifadelerini hiç değiştirmeden kopyalayıp yapıştırıyorum- ifade kendi ifadeleridir- AKP İl Başkanı, “AK Parti Belediye Meclis grubumuz başta olmak üzere AK Parti Hükümetimiz Burdur için yapılacak her projede desteğe hazırdır. Belediye Meclisinde dün yapılan görüşmede 10 milyon ₺’lik Asfalt kredisine destek olduk. Ancak çekincelerimizi de sıraladık. Peki o çekincelerimiz nelerdi? sular çeşmelerden akmıyor, altyapıda %50 kaçak var, halen kansorejenli asbestli borulardan su içiyoruz. Öncelikle; CHP’li Burdur Belediyesi çekincelerimizi dikkate almak zorunda ve üzerine düşeni yapmalıdır” dedi.

“Değerli Burdur Kamuoyu, Biz üzerimize düşeni yapıyoruz ama CHP’li Burdur Belediyesi de üzerine düşeni bir zahmet yapmalı. Geçtiğimiz günlerde Burdur Belediyesinin Türkiye Belediyeler birliğinden Yüksek Katlı binalar için merdivenli itfaiye aracını almak istediğini fakat siyasi sebepleri ima ederek alamadığını kamuoyuna CHP’li Burdur Belediye Başkanı açıklamıştır. Sonrasın da AK Parti Burdur Milletvekilimiz Bayram Özçelik’in girişimleri sonucu Burdur Belediyesi envanterine kazandırılmasını dün belediye meclisinde CHP’li Burdur Belediye Başkanı açıklamıştır. Tabi başvurusunun öncesinde siyasi nedenlerle engellendiğini ima etmiş fakat Milletvekillerimize Burdur için isteklerinin haber verildiğinde nasıl yapılabildiğini bu vesileyle göstermiş olduk ve Burdur’umuz; şehrimiz için AK Parti Hükümetimizin destek olduğunu tekrardan görmüş oldu.
“10 MİLYON ASFALT KREDİSİNE DE DESTEK OLDUK AMA!..”
AK Parti Belediye Meclis grubumuz başta olmak üzere AK Parti Hükümetimiz Burdur için yapılacak her projede desteğe hazırdır.
Belediye Meclisinde dün yapılan görüşmede 10 milyon ₺’lik Asfalt kredisine destek olduk. Ancak çekincelerimizi de sıraladık.
Peki O çekincelerimiz nelerdi? sular çeşmelerden akmıyor, altyapıda %50 kaçak var, halen kansorejenli asbestli borulardan su içiyoruz. Öncelikle; CHP’li Burdur Belediyesi çekincelerimizi dikkate almak zorunda ve üzerine düşeni yapmalıdır.
Yeni Yılda da (2022’de) Hala birçok evde sular az akmakta ya da çok kesintiye uğramaktadır, Bu sebeple Burdur’umuzun içme suyu alt yapısını bir an önce değiştirmeli ve içilebilir temiz suyu sağlıklı borulardan şehrimize %50 kaçağı önleyerek vatandaşımızın evlerine vermelidir ve aynı zamanda kanserojenli ASBEST’li borulardan kurtarmalıdır.
“BURDURLU’NUN 10 MİLYON PARASI HEBA EDİLEMEZ!”
Çekincelerimizde de sıraladığımız ve öneri olarak sunduğumuz sorunlar çözülmeden, temel belediyecilik hizmeti olan temiz içme suyunu vermeden yollara Asfalt dökmek vatandaşımızın parasını heba etmektir. Kısa vadeli, geçici çözümlerle su sorunu çözülmez, yapılmayan altyapının üzerine 10 MİLYON TL’lik asfalt yapmanın vicdanlarda izahı yoktur.
“DESTEĞE HAZIRIZ”
AK Parti Hükümeti olarak vekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile Burdur Belediyesinin içme suyu Terfi hatlarının ve Büyük SU Depolarının yapılmasında, aynı zamanda Temiz İçme suyu arıtma tesisinin ile Atık su arıtma tesisinin yapılmasında destek olduk ve kısa zamanda bu tesislerimiz tamamlanarak Burdur’umuza ve Belediyemize kazandırılacaktır. Bizler destek iken, Bir an önce CHP’li Burdur Belediyesi de üzerine düşeni yapmalı ve şehir içi içme suyu tedarikini ve alt yapı sorununu çözmelidir. Burdur Kamuoyuna Saygıyla bildiririz.”
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.