“Hele Şu Kibir Abidesine Bakın Hele!”

Burdur AKP Başkanının, Meclis AKP Grubu’nun 10 milyon liralık asfalt kredisini desteklemeleri ve Burdur Belediyeler Birliği’nin Burdur Belediyesi’ne verdiği yüksek katlı apartmanlar için merdivenli itfaiye aracı konusunda yapmış olduğu açıklamasına binaen yazılı açıklama yapan CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Hele Şu Kibir Abidesine Bakın Hele!” ifadesiyle tiye aldı ve “kelin ilacı olsa önce kendi kafasına sürermiş” dedi.  

Dünkü Burdur Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında AKP grubu 10 milyon liralık asfalt kredisine destek oldu.

Başkan Ercengiz, açış konuşmasında buna ve Türkiye Belediyeler Birliği’nden gelecek İtfaiye aracı için katkılarından dolayı Milletvekili Bayram Özçelik’e teşekkür etti.

Bunun üzerine AKP İl Başkanı her zamanki küçük kasaba politikacılığına başvurarak yaptığı yazılı açıklamada yapılan iyiliğin “gözünü oyuverdi”, yapılan iyiliği “başa kaktı; “Ey iman edenler! Başa kakmak ve incitmek suretiyle yaptığınız iyilikleri boşa çıkarmayın!” diyen Bakara Suresi 264 Ayetini ihlal edercesine!

“KELİN İLACI OLSA ÖNCE KENDİ KAFASINA SÜRERMİŞ!”

Bu kapsamda yazılı bir açıklama yapan CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “Dünkü Ocak Ayı Burdur Belediyesi Meclis Toplantısında Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz, Türkiye Belediyeler Birliği’nden gelecek İtfaiye aracı için katkılarından dolayı ilin 20 senelik iktidar Milletvekiline teşekkür etmiş; AKP il Başkanı da çıkmış istenildiğinde Destek olabileceğimizi gösterdik demiş ve her zaman alışık olduğumuz üst perdeden konuşmalar ile de daha da oluruz demeye getirmiş! Ne demişler ‘Kelin ilacı olsa önce kendi kafasına sürermiş’” ifadelerini kullandı.

Başkan Akbulut açıklamasının devamında “ama yine de ben şu konularda AKP’den vatandaşımız için destek istiyorum. Görelim Bakalım” diyerek vatandaşlar adına AKP ve İl Başkanından istediği destekleri şöyle sıraladı:

1. Akaryakıt, Elektrik, Doğalgaz, Gıda Ürünleri, Her türlü İhtiyaç Maddeleri, Gübre, Tohum, Yem, Zirai İlaç fiyatlarını sistemi değiştirdiğiniz 2018 Yılı Haziran dönemine indirme konusunda gerekli bakanlıklardan gerekli işlemler için DESTEK Bekliyoruz!

2. İndirdik dediğiniz faiz oranlarını yani şu anda yıllık %14 faiz oranını tüm Kamu Bankalarından tüm esnaflarımızın, sanayicilerimizin çekeceği Kredilerde görmek için DESTEK bekliyoruz!

3. Polis, Asker, Sağlık Görevlileri için verilecek 3600 Ek Gösterge için DESTEK bekliyoruz!

4. EYT’lilerin sorunun çözümü için DESTEK bekliyoruz!

5. KPSS de gerekli puanı almasına rağmen Ataması yapılmamış binlerce gencimizin hayallerine kavuşması için DESTEK bekliyoruz!

“BEKLİYORUM CEVABINI EY AKP İL BAŞKANI!”

Başkan Akbulut açıklamasında sözlerine, “Daha bu liste uzar gider ama şimdilik bu kadar! Bekliyorum cevabını Ey AKP il Başkanı!” diyerek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.