AKP’lilere saldırı: 3 ölü 8 yaralı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Şanlıurfa’da seçim çalışmalarını sürdüren AKP’lilere bir grubun saldırdığını belirterek, ‘yaralılar var. İlk müdahale yapıldı, gerekli müdahaleler yapılıyor. Bölgede uçak ambulansa ihtiyaç vardı, gönderdik’ dediği bildirildi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın grubuna saldırıda bulunulduğu ileri sürüldü.

Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre, AKP Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, AA muhabirine, aldıkları ilk bilgiye göre, milletvekili Yıldız’ın beraberindeki partililerle gün içerisinde Suruç ilçesinde esnaf ziyareti yaptığını, bu sırada AKP’lilerin kimliği henüz belirlenemeyen bir grubun saldırısına uğradığını partililerinden yaralıların bulunduğunu ifade etti.

Öte yandan, bölgede seçim çalışması yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da olayı haber alır almaz Suruç’a gittiği, ilçeye çok sayıda takviye polis ve sağlık ekibi sevk edildiği öğrenildi.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “ben de milletvekilimizi aradım az önce başsağlığı diledim. Kendisiyle konuştum. Kardeşini kaybetmiş ve 4 ağabeyinin de yaralı olduğu bilgisini verdi. ‘4 ağabeyim yaralı’ dedi. İki tanesi ağır yaralıymış. Yaralılara acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

SAĞLIK BAKANI AHMET DEMİRCAN’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Şanlıurfa’da seçim çalışmalarını sürdüren AKP’lilere bir grubun saldırdığı bilgisinin kendisine ulaştığını belirterek, “yaralılar var. İlk müdahale yapıldı, gerekli müdahaleler yapılıyor. Bölgede uçak ambulansa ihtiyaç vardı, gönderdik” dedi.

​AA’nın geçtiği son habere göre, saldırıda 3 kişi ölürken 8 kişi de yaralandı.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.