Ülkede ve ilimizde 30 Ağustos coşkusu

Ülke çapında ve ilimizde, Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde giriştiği destansı mücadelenin ve kazandığı 30 Ağustos Büyük Zafer’in 95’nci yıldönümü coşku ve heyecanla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nün 95’nci yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki ilk törende Atatürk Anıtı’na Vali Şerif Yılmaz, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi. Vali Yılmaz, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, daha sonra valilikte tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin kabulünün ardından Zafer Bayramı kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda ilk olarak Vali Yılmaz, Garnizon Komutanı P. Alb. Tutucu ve Belediye Başkanı Ercengiz ile birlikte vatandaşları ve tören birliklerinin bayramlarını kutladı. Ardından İstiklal Marşı okundu. Müteakiben Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zafer Bayramı mesajı okundu. 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’ndan Topçu Yüzbaşı Özgür Elmas günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yaptı. Daha sonra Göller Yöresi Anadolu Lisesi öğrencisi Halil İbrahim Can tarafından şiir okundu. Sevim-Zekai Piribaş Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğü’nün folklor ekibi gösterilerini sundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama programları tören geçişi ile son buldu.

Törene Vali Yılmaz, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yalçın Özmen, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Muzaffer Canbal, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokçalar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, siyasi parti il başkanları, daire müdürleri, kitle örgütü, yarı resmi meslek odası  ve sendika temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir