Ana arterlerde park yasağı

Burdur’da yeni tip Koronavirüs (Kovid19) tedbirleri kapsamında il merkezindeki trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla Cumhuriyet Meydanı’na çıkan ana arterlerde park ve duraklama yasağı getirildi.

Ortaya çıkmasının 109’uncu gününde de tüm dünyada ve ülkemizde, DTÖ’nün küresel pandemi olarak ilan ettiği yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgını etkin olmaya ve yayılmaya devam ediyor.

Çin’in örgütlü, halkçı, kamucu ve insan odaklı gücüyle iki ayda altettiği, merkez üssünün ABD olacağı ileri sürülen Kovid19 salgını, tüm dünyada şimdiye kadar 30 bine yakın insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Ülkemizde de salgın gün geçtikçe etkisini artırıyor.

Koronavirüs gerçekleri

Dün Sağlık Bakanı Koca’nın açıkladığına göre, 55 bin 464 kişiye test yapıldı; hasta sayısı 7 bin 402’ye tırmandı; ölü sayısı ise 108’e çıktı.

Pandemiye karşı tedbirler gen,işleyerek sürüyor.

Burdur valiliği de daha başından alması gerektiği tedbiri bugün getirdi.

ANILAN CADDELERDE PARK YASAĞI ZATEN BULUNMAKTADIR

Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre, Cumhuriyet Meydanı’na açılan ana arterlerde (Gazi, Atatürk, Cumhuriyet ve Kışla caddelerinde>) park ve duraklama yasağı getirildi.

Zaten var olan yasağın tekrar konduğunun söylenmesi kamuoyunda gülümsemeyle karşılandı. Uygulanıp uygulanamayacağı da merak konusu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]

Kahraman sağlık emekçilerimizi alkışlamaya devam ediyoruz

Kahraman sağlık emekçilerimizi alkışlamaya devam ediyoruz

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir