Antalya Vatan Partisi’nde görev değişikliği

Vatan Partisi Antalya İl Yönetiminde önemli bir değişiklik oldu. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Başkanlık Kurulu Üyesi Serdar Üsküplü İl Başkanı oldu.

Vatan Partisi Antalya İl Yönetiminde büyük değişiklik

Vatan Partisi Antalya İl Başkanlığına Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Başkanlık Kurulu Üyesi Serdar Üsküplü getirildi.

Serdar Üsküplü Başkanlığında ilk toplantısını yapan Antalya İl Yönetimi, önceki dönem İl Başkanı Ahmet Özbay’ı İl Sekreterliğine, son İl Başkanı Rıza Türkmendağ’ı Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına, önceki İl Sekreteri Oğuzhan Kapçak’ı İl Saymanlığına seçti.

Serdar Üsküplü kimdir? İnşaat Mühendisi

1978’de İstanbul’da doğdu. 1995’te Kültür Fen Lisesi’ni bitirdi. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İngilizce öğretmeni Duygu Yeniay Üsküplü ile evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve Boşnakça bilmektedir.
1995’te İşçi Partisi’ne üye oldu. Üniversite yılları boyunca İşçi Partisi’nin gençlik örgütü olan Öncü Gençlik’te görev aldı. Mezun olduktan sonra İşçi Partisi Bakırköy İlçe Başkanlığı ve İl Yönetimi Kurulu Üyeliği yaptı. 2003 – 2009 yılları arasında İstanbul İl Sekreterliği görevinde bulundu.
2006 yılında yapılan 7. ve 2013’te yapılan 9. Genel Kurultay’da Merkez Karar Kurulu üyeliğine seçildi. İşçi Partisi Propaganda Bürosu Başkanlığı görevini yürüttü.
2015-2021 yılları arasında Vatan Partisi Propaganda Bürosu Başkanlığı görevinde bulundu.
Halen Vatan Partisi Antalya İl Başkanıdır.

Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, son dönemde TV’ların sürekli arayıp programı çağırdığı, görüş, siyaset ve tahlilleriyle çıktığı her programda reyting patlaması yapmasına neden olduğu için kamuoyunda da kimdir diye sürekli aranan Aydınlıkçı, Vatan Partili devrimcidir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir