“Türkiye’ye operasyona izin vermeyeceğiz”

Çetesine darbe vurulunca yurt dışından video saldırıları düzenleyen MOSSAD’ın elindeki suç örgütü lideri Sedat Peker’in, kahraman Mehmetçiğimizin ve polisimizin pençesindeki FETÖ ve PKK’nın hedefinde olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 17 Haziran’da Van’da durdurulan araçta C-4 patlayıcı ile hazırlanan düzenek ve 18 Haziran’da da Nusaybin’de 1,6 kg plastik patlayıcı ele geçirildiğini belirterek, “Türkiye’ye operasyona izin vermeyeceğiz’” dedi.

Soylu, “Türkiye’ye operasyon yapmaya çalışanlar, sonra bir tarafa geçip avuçlarını ovuşturmayı bekleyenler bilsinler ki hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalacaklardır” dedi.

Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) Olağan Genel Kurulu’na katılan ve genel kurulda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ’nün POLSAN üzerindeki oyunlarını ihmal etmemek gerektiğini belirterek, “Orayı nasıl istismar ettiğini ve içini nasıl boşaltmaya çalıştığını ihmal etmemek gerek. Polis Sandığı, FETÖ’nün midesinden çekilip alınan ve emniyetteki arkadaşlarımıza emanet edilen önemli bir kurumdur” şeklinde konuştu.

GEÇEN 6 AYDA 100’ YAKIN PATLAMAYA HAZIR OLAY ENGELLEDİK

17 Haziran’da Van’da bir araçta C-4 patlayıcı bir düzenek ile araçtaki 3 kişinin yakalandığını, 18 Haziran’da da Nusaybin’de 1,6 kg plastik patlayıcının 3 kişinin bulunduğu araçta, büyük şehre yolculuk yapmak üzereyken ele geçirildiğini ifade eden Soylu, “Birkaç olayla Türkiye’nin dengesini değiştirebilmeyi düşünenler, Türkiye’ye operasyon yapmaya çalışanlar, sonra bir tarafa geçip avuçlarını ovuşturmayı bekleyenler bilsinler ki hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalacaklardır. Yılbaşından bu yana 100’e yakın, hazır patlama anında olabilecek olayı engelledik. Türkiye’nin üzerine eğer fırsat verilirse hangi oyunların oynanabileceğini biliyoruz. 7/24 çalışıyoruz ve buna fırsat vermeyiz. Bu provokasyonlara fırsat vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCU, İSTİKRARSIZLAŞTIRMAK İSTEDİKLERİ ÜLKELERE YÖNELİK BİR APARATTIR

Uyuşturucu ile mücadeleye de değinen Soylu, “Sadece 2020 yılında yakaladığımız uyuşturucunun piyasa değeri 165 milyar. 2011 yılında bu miktar 2 milyar lira. 2 milyar nere 165 milyar nere? Türkiye’de suç ve suçluya nefes aldırmayan bir anlayışı hep birlikte ortaya koymalıyız ve buna hep birlikte devam etmeliyiz. Bunun nasıl bir tehlike olduğunu bu salondaki arkadaşlarımız çok iyi bilir. Onlar yakalanmasaydı on binlerce evladımız zehirlenecekti. Neyle mücadele ettiğimizin farkındayız. Uyuşturucunun sahibi Türkiye değil. Nasıl ekonomik olarak paranın gezmesi birilerinin kontrolünün altındaysa uyuşturucu da uluslararası sistemin ve istikrarsızlaştırmak istedikleri memleketlere yönelik bir aparattır. Afganistan işgalinden sonra oradaki afyon üretim miktarının yüzlerce kat artmasının sebebi çok net ve açıktır” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir