Atatürk Caddesi esnafından park yasağının uygulanması için imza kampanyası

Burdur Atatürk Caddesi esnafı, yasak olduğu halde caddede duraklamaların ikinci araç sırası oluşturmasına neden olan park yasağının uygulanması için imza topladı. Yazılan dilekçeyle birlikte Valilik’ten sevk ettirilen imzalar Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ile Belediye Başkanlığına teslim edildi.

Gazi Caddesindeki çift yön uygulaması ve ana arter ve yan sokaklarda yeni yönlendirmeler kural tanımaz vatandaşların da katkılarıyla trafiği arapsaçına döndürdü. İri levha ve işaretlere aldırış etmeyen vatandaşların kural ihlalleri ve vatandaşların yeni düzene henüz alışamamaları nedeniyle trafik içinden çıkılmaz hale geldi. Bu kapsamda Atatürk Caddesinde yasağa rağmen parketme sürekli hale geldi. Bu durumda park eden araçların yanına alışveriş için duraklama yaparak ikinci araç sırası yapmak zorunda kalan vatandaşlar zor durumda kalmaktadır. Parkeden araç çıkmak isteyince kıyamet kopmakta, vatandaşlar arasında tartışmalar ve kavgalar olduğu gibi duraklama yapan aracın şikâyet edilmesi sonucu cezalanmasına sebep olmaktadır. Bu durumdan rahatsız olan cadde esnafı biraraya gelerek park yasağının uygulanarak durumun düzeltilmesi amacıyla imza kampanyası başlattı. Topladıkları imzaları dilekçeyle birlikte Valilikten sevkettirerek Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne ve Belediye Başkanlığına teslim etti.

Dilekçelerinde, Atatürk Caddesi esnafı olarak, “Trafik Şube Müdürlüğü’nün Atatürk Caddesi’nde park ve duraklama yapan araçlar konusunda gösterdiği hoşgörünün mağdurları” olduklarını vurgulayarak şu görüşleri ileri sürdü:

“Yolun sağına park yasak olduğu halde gerek esnafın kendisi gerekse başka vatandaşlar sabahtan akşama kadar caddeye park etmektedir. Caddede işi olan vatandaşlar da mecburen park halindeki araçların soluna duraklama yaparak ikinci bir sıra oluşturmaktadır. Kuralsızlık ilimizde o dereceye ulaştı ki, bazen yolun sağına da park ve duraklama yapan araçlar görülmesi mutat hale gelmiştir. Bu durumda bazen yolcu otobüsleri geçemeyince caddede uzun araç kuyruklarının oluştuğu basına da yansımıştı.”

Esnaf taleplerini de şöyle belirtti:

“Biz aşağıda imzası bulunan Atatürk Caddesi esnaf sakinleri, caddemizde park yapılmasına kesinlikle karşıyız. Bunun önlenmesini arz ederiz.”

Şimdi cadde esnafının dikkatleri yetkililerin uygulamalarına çevrildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir