BURTÜKODER Başkanı Arslan, vatandaşları isyana teşvik ediyor!

Burdur Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Kemal Arslan, dernek sitesinde de yayınladığı gibi, kendisine gırtlağına kadar borca batmış 65 yaşında emekli bir vatandaşın yazdığı, yakındığı ve bir çare beklediği e-postasına verdiği cevapta borçlu vatandaşları isyana çağırdı. Arslan, “isyan edin!” dedi.

BURTÜKODER’e e-posta gönderen 65 yaşında SB adlı bir emekli… 20 yıldır kredi kartı ve kredi kullanan ve düzenli ödediğini söyleyen bir yaşlı vatandaş… Bin 600 lira civarında bir maaşı olduğunu söyleyen bu yaşlı vatandaş artık ödeme gücünün kalmadığını, aylık bin 700 liraya yakın kredi ödemesiyle asgari ödemesi 2 bin lira olan 3 tane kredi kartının bulunduğunu söylüyor.

Emekli vatandaş yana yakıla maaşını alır almaz bankalara koştuğunu, kredileri ödediğini, oğlunun da 2 bin liraya yakın olan maaşını alarak kredi kartlarının asgari ödemelerini yatırdığını belirtiyor.

Kızına ait olan evde eşi ve 35 yaşındaki oğluyla birlikte yaşadığını belirten emekli vatandaş, asgari geçim şartlarını ise üçüncü şahıslardan aldığı borç paralarla ve kredi kartlarıyla sağladığını ileri sürüyor. Kredileri biraraya toparlamak için başvuru yaptığı bankalardan yaşlı olduğu nedeniyle ret cevabı aldığını iddia ediyor.

Artık yorulduğunu, manen bitme noktasına geldiğini belirten emekli vatandaş BURTÜKODER’den bir umar, bir çare, bir yol yordam soruyor.

BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan, 13 yıllık AKP Hükümetlerinin ülkeyi ve vatandaşları getirip bıraktığı noktayı özetlemesi bakımından SB adlı vatandaşın mektubunu dernek sitesine koymuş ve cevabını da vermiş.

İSYAN ET!

Arslan, emekli vatandaşa “isyan etmesi”ni öneriyor. Zaten bu isyanın SB adlı vatandaşın gönderdiği e-postada başlattığı belirtilen cevabi yazıda Arslan, borçlu emekli vatandaşın, “açlık sınırının altında gelire sahip milyonlarca dar gelirlinin yaşadığı dram” olduğunun altını çizdi. Bu dramı bu ülkeyi yönetenlerin çok açık bir şekilde bildiğini ve gördüğünü, ancak “kadercilikle uyutup, koyunlaştırdıkları halktan bir tepki gelmeyeceğini de iyi bildiklerinden, kanımızın son damlasına kadar sömürüp soymaya devam ettikleri”ni belirterek, “arada bir sızlanmalar olursa da ‘ayağını yorganına göre uzatsaydın’ türünden hamasi nutuklarla bastırmaktadırlar feryatları” şeklinde ifade etmektedir.

Arslan, yapılacak işin, emeklinin istemediği takdirde haczedilemediği, eve gelen haciz memurlarının da aynı türden birden fazla olmayan ve hayat için zorunlu olan ev eşyalarını haczedemeyecekleri için vatandaşların iflaslarını ilan etmelerini tavsiye ederek şunu söyledi: “Bu durumda sizden bir şey alamayacağını gören bankaya isterseniz eğer, ödeyebildiğiniz kadar bir rakamla taksitlendirerek borcunuzu ödemeyi kabul edip ödeyebilirsiniz. İstemez iseniz onu da yapmaz, bankaların fazlasıyla aldıklarına saymalarını söyleyebilirsiniz.”

laughingİLGİLİ YAZILARA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir