Atatürk ve cumhuriyet düşmanı hilafetçi kovuldu

Talimat ise Cumhurbaşkanından geldi

Bünyesinde Yeni Şafak gazetesinin de bünyesinde bulunduğu Albayrak Medya “derin” bir krize sahne oldu. Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığıyla bilinen Mustafa Armağan’la yollar ani bir kararla ayrıldı. Talimatın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan geldiği öğrenildi.

Albayrak Medya grubunun dergilerinden Derin Tarih’in Genel Yayın Yönetmenliğini yürüten, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığıyla ünlü Mustafa Armağan’ın görevine son verildi.

Mustafa Armağan’ın medya grubunun merkezinden habersiz “Hilafet sayısı” hazırladığı, bunun yönetim katında büyük rahatsızlığa yolaçtığı iddia edildi.

Dergi alelacele toplatılırken, Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan’ın görevine son verildi.

Görevden alınma talimatının Cumhurbaşkanı’ndan gittiği ileri sürülüyor.

HİLAFET KRİZİ DAHA ÖNCE DE VUKU BULMUŞTU

Daha önce yine Albayrak Medya’ya ait bir diğer dergi olan Gerçek Hayat’ın kapağından “Hilafet için toparlanın” çağrısı yapılmıştı. Türkiye’nin dört bir yandan kuşatıldığı, ABD-İsrail ortaklığının ülkemiz üzerine tarihte görülmemiş bir şekilde çullandığı, bir vatan savaşının ateşleri içinde iç cephenin belirleyiciliğinin öne çıktığı şartlarda büyük krize ve kamuoyunda infiale neden olan söz konusu sayı ve yapılan “hilafet” çağrısı kamuoyunda günlerce yoğun bir şekilde tartışılmıştı

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir