Bahçeli’den, Danıştay’ın Andımız kararına çok sert tepki

MHP Lideri Bahçeli, toplumda infial yaratan ve ABD ile savaşan ülkemizin iç cephesine bomba gibi düşen Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun 2 yıl bekledikten sonra dün verdiği Andımız kararına çok sert tepki gösterdi. MHP lideri bahçeli, “Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay bu yanlıştan dönmelidir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel başkanı Devlet Bahçeli Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Öğrenci Andı kararına adeta bomba gibi patladı.

PİMİ ÇEKİLMİŞ BİR BOMBA

Kurul’un “Türk’üm demekten rahatsızlığı”nın “hüsran verici bir çarpıklık olduğu”nu ifade eden Bahçeli, kararı “pimi çekilmiş bir bomba”ya benzeterek, Atatürk’ün vatan savaşı dönemlerinde zafer için sağlam tutulmasının ve pekiştirilmesinin belirleyiciliğine dikkat çektiği iç cepheye işaret etti.

İÇ CEPHEYE İŞARET ETTİ

“Türkiye’nin milli birlik ve diriliş ruhunun zirveye tırmandığı bugünlerde, medyaya sızdırılan, üstelik henüz imzalanmamış olan Öğrenci Andı aleyhine alınan karar milletimizde büyük bir huzursuzluğa ve kaygıya yol açmıştır” diyen Bahçeli, “Danıştay bu yanlıştan dönmelidir” dedi.

Bahçeli şöyle konuştu:

“Yaklaşık iki yıldır bekletilen bu davanın, bir anda karara bağlanarak servis edilmesi maksatlıdır, marazidir, melun bir hevesin ve hedefin işaretidir. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Türk’üm demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır. Nitekim Danıştay skandal bir karara imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır. “

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.