Başkan Böcek’in durumu hala kritik

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi: Başkan Böcek’in sağlık durumunda olumlu gelişmeler olmakla birlikte durumu halen kritik

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, yeni tip koronavirüs (Kovid19) tanısıyla yoğun bakımda tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Başkan Muhittin Böcek’in sağlık durumunda son birkaç gün içinde olumlu gelişme yaşanmakla birlikte durumu halen kritik” ifadeleri kullanıldı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği’nden Antalya Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, Başkan Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin devam ettiği belirtildi.

SAĞLIK DURUMU, KRİTİKLİĞİNİ KORUYOR

Verilen mekanik desteklerin aşamalı olarak azaltılmaya çalışıldığının altı çizilen açıklamada, “Başkan Böcek’in sağlık durumunda son birkaç gün içerisinde olumlu gelişmeler olmakla birlikte durumu kritikliğini korumaktadır” ifadesine yer verildi.

43 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese Kontrollü Toplumsal Hayatın üç mecburiyetine (maske, temizlik ve toplumsal mesafe kurallarına) uyması için uyarıda bulunmuştu.

Özel bir hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, daha sonra 24 Eylül’de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e, daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir