Başkan Böcek’ten sevindirici haber; “Canım çok çekti!”

Başkan Böcek, sevenlerini üzmedi; Virüsün ve Azrail’in sırtını yere çaldı

65 gündür Kovid19 tedavisi gören ve 40 güne yakındır yoğun bakımda uyutularak hayata tutunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek bağlı olduğu makineden ayrıldı, uyandı ve “canım çok çekti” diyerek önce tarhana çorbası istedi, ardından kahve içti. Bilinci açık olan, rahat nefes alan Başkan Böcek’in kısa zamanda iyileşeceği umut ediliyor.

Antalya Ekspres Gazetesi’nden Esra Yağcı’nın özek haberine göre, Antalya ve tüm Türkiye’nin beklediği müjdeli haber geldi. Tam 65 gündür koronavirüs ve ardından gelişen akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, rahat nefes almaya, canının çektiği yemekleri yemeye ve kahvesini içmeye başladı.

Sağlık durumu hakkında spekülasyonlar çıkarılan, hakkındaki iyi gelişmeleri paylaşanlar hainlikle suçlanıp, gerçek olmayan basın açıklamalarıyla yalanlanan, hatta ‘öldü’ denilerek sık sık sosyal medyada iğrenç haberlere malzeme yapılmaya çalışılan Başkan Böcek, dün “canım çok çekti” diyerek tarhana çorbası istedi ve rahatlıkla yemeğini yedikten sonra da kahvesini içti. Sevenleri sevince boğuldu.

BU MÜJDE AYLARDIR BEKLENİYORDU

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos’ta Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine Memorial Hastanesi’nde tedaviye alınmış, sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerine 7 Eylül’de yoğun bakım servisinde uyutulmuştu. Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın isteği üzerine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmişti. Sevkten kısa süre önce entübe işlemi bitirilen Başkan Böcek’e, solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulandı. 65 gündür tedavisi devam eden Başkan Böcek’in rahat nefes aldığı, yemek yediği, kahve içtiği haberi Antalya ve Türkiye kamuoyunda uzun süredir Başkan’ın iyileşmesini bekleyenlere büyük bir müjde oldu.

YAKINDA ÇIKACAK

Bilinci tamamen yerinde olan, nefes alabilmek için makineye ihtiyacı kalmayan ve yiyip içebilen Başkan Muhittin Böcek’in önümüzdeki günlerde önce normal odaya, ardından da dinlenme sürecini tamamlanması için evine çıkabileceği öğrenildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde doktorların titizlikle takip ettiği tedavinin başarılı sonuç vermesi, Başkan’ın yakınları tarafından büyük mutlulukla karşılanırken, kamuoyuna tek elden açıklama yapılması kararı nedeniyle müjdeli haber sosyal medyaya düşmedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir