Başkan Ercengiz Basın Mensupları ile bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Susamlık Tesislerinde bir araya geldi.

Yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, Hülya Eraslan, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları, Belediye Meclisi üyeleri ile basın mensupları katıldılar.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz birer konuşma yaptı.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, “Uzan zamandır son 3 gündür arka arkaya birlikteyiz. Buna birlikteliklerimize 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün vesile olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Haftaya pazartesi akşamı ‘geçmişle savaşmak istediğinizde daima kaybedersiniz.’ diyerek başladık. Meslek büyüklerimizi hatırlamak istedik. Çünkü: ’Gerçeklerden anılar daha güzel’ dedik. Dünde Burdur Valiliğimizin organizasyonunda bir araya geldik.  Çalışan Gazeteciler Günü’nde sayın valimizle bir araya geldik. Bugün de finali burada yapıyoruz. Burdur basının bütün paydaşları yine bir arada. Yerel yönetimler, belediyeler yerel yönetimler mesai ortaklarından biri olur. Meslektaşlarım adına memnuniyeti belirtmek istiyorum. Belediye etkinlikleri dahil olmak üzere, haber alma haber faaliyetlerimizde her zaman yanımızda görüyoruz. Bunun için özellikle teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı konuşmada “Basın 4’üncü güçtü. Yani medya 4’üncü güçtü. Şimdi bir de 5’inci güç ortaya çıktı, internet medyacılığı. İnternet var olduğu günden itibaren ki bu çok kısa bir süre. Yani bizim 100 yıllık Cumhuriyet tarihinin ya da Dünya’nın teknoloji gelişimi içerisinde son 20-25 yıla baktığımız zaman internet hayatımıza girmiş, öyle bir noktaya getirmiş ki; artık büyük marketler alışverişini buradan yapıyor, Birçok televizyon kanalları haberleşmesini buradan yapıyor. Haberini buradan yayınlıyor. Artık ne ararsak bulabildiğimiz bir nokta haline gelmiş. Bir o kadar da kalemin satılık olduğu bir alan.  Burada bizim sizlerden ricamız naçizane, tenzih ederek burada bulunan hiç bir basın mensubu arkadaşımı bu işin içerisine dâhil etmeden namusu, şerefi ve haysiyetine yemin etmiş basın emekçileri olarak halkın haber alma özgürlüğünü halka ulaştırmayı şiar edinmiş basın çalışanları olarak sadece hakkın hukukun halktan yana değil, halkın seçtiği siyasetçilerden yana olduğunu sizler de lütfen unutmayın. Sizlerden en büyük arzumuz, sadece siyasetçiler değil seçimle iş başına gelmişlerin yanı sıra atama ile göreve gelmiş bürokratların da dâhil kimseye haksızlık edilmesine göz yummayın. Çünkü bugün yazılan bir yazının okuyucusu bugün 10 bin kişi ise yarın düzelttiğiniz o haberin, yazının okuyucu 9 bin 999 aynı kişi ise o 1 kişiyi bulmanız ve onunla helalleşmeniz belki mümkün olmayabilir. İçerisinde bulunduğumuz seçime giden bir süreç içerisinde basın emekçilerinin daha şeffaf, daha onurlu ve yurttaşın gerçek anlamda seçme hakkını teslim ettiği, bu hakkı ona sağlarken de gerçekleri doğruları tüm yalınlığı ile yazabildiği süreci arzuluyorum. Çünkü 2023, bizim tüm siyasi partilerin tüm yurttaşın Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını karşıladığımız ve beklentimizin büyük olduğu bir yıl. Bizler gelecekte çocuklarımıza iyi bir Türkiye’ye bırakmak istiyorsak bildiğimiz doğruları yazmaya, bildiğimiz doğruları söylemeye, bildiğimiz doğruları yapmak zorundayız. Kimse kimsenin tarafı olmak zorunda değil” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.