Başkan Ercengiz, basınla kontrollü toplumsal hayatın ilk toplantısını yaptı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İstasyon Park’ta düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi.

Koronavirüs covid-19 salgını nedeniyle geçen uzun sürenin ardından sonra basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Ercengiz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında alınan önlemler ve çalışmalar hakkında bilgi aktaran Başkan Ercengiz, mücadele süreci hakkında değerlendirmede bulundu.

BİZİM VATANDAŞIMIZ NİTELİKLİ SEÇMEN

Başkan Ercengiz, muhabirlerden gelen soru üzerine covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Burdur Belediyesi atölyelerinde üretilen 250 bin adet maskenin vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılmasından dolayı gündeme gelen tartışmaları da değerlendirdi. Vatandaşa verilen hizmetin yerel yönetimlerin görevi olduğunu vurgulayan Başkan Ercengiz, “bu süreçte vatandaşımıza verebileceğimiz en doğru hizmet maske üretimiydi. Salgının hızla yayıldığı ve maskenin zor temin edildiği o dönemde böyle bir hizmet verdik, çünkü bu bizim görevimiz. İnsan hayatının ve sağlığının siyaseti olmaz. Bizim seçmenimiz bir maskeye oyunu satacak değil, bizim vatandaşımız nitelikli seçmen. Biz üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin gönül rahatlığı içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

COVİD-19 SALGINI PROJELERİMİZİ

SEKTEYE UĞRATSA DA ÇALIŞMALARIMIZA EKSİKSİZ DEVAM ETTİK

2019 Yerel seçimleri sonrası yapılması planlanan birçok projenin de, covid-19 salgını nedeniyle sekteye uğradığını belirten Başkan Ercengiz, “ vatandaşımız bizden hizmet bekliyor, yapılması beklenen birçok proje var.  Covid-19 salgını esnafımız, işçimiz, emekçimizi etkilediği gibi kurumumuzu da etkiledi.  Kronik hastalığı olan personellerimiz izinliydi, esnek çalışma saatlerinde çalışan personellerimizi sayısı da oldukça azdı. Bu süreçte kiracımız olan esnafımızdan kira temin etmedik, su abonelerimizin fatura tahsilatlarını erteledik, çalışmalarımızın çoğunluğunu tedbir ve dezenfeksiyon çalışmalarına yönelik düzenledik. Söz verdiğimiz proje ve çalışmalar bu süreçte sekteye uğrasa da görevimiz olan mevcut çalışmalarımızı ve vatandaşın bizden beklediği hizmetlerimizi eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye gayret gösterdik.  Normalleşme süreciyle birlikte yarım kalan proje ve çalışmalarımızı tamamlamak adına kurumumuz tüm birimleri hızla çalışmaya devam ediyor “ dedi.

MAKSATLI HABER ÜRETEN

GAZETECİLERE HABER AKIŞINI KESMEYİ İLKE EDİNECEĞİZ

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncer’in Burdur Belediyesi Basın Bürosu tarafından haber akışı kesilen haber sitesine yönelik sorduğu soruya “basın, kurum ve vatandaş arasındaki iletişimi sağlayan en önemli köprüdür.  Basın bürosu tarafından servis edilen haberlerin değiştirilmesinin yanı sıra servis edilen haberler üzerinden düzenlenen yorum haberlerle vatandaşa yanlış bilgi aktarılmasını doğru bulmuyorum. Sahada haber peşinde koşan emekçi basın mensuplarımıza ve ilkeli, doğru haber yapan yerel basınımıza haksızlık etmemek adına böyle bir kısıtlama getirdik. Tamamen maksatlı haber üreten basın kurum ve kuruluşlarına haber kesintisini bundan böyle davranış biçimi olarak prensip edineceğiz. Öte yandan Isparta’dan gelip çeşitli biçimlerde ilimizin ilan ve reklam imkânlarını kullanması da yerelde çalışan basın mensupları açısından ayrı b ir mesele” açıklamasında bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir