Vali Arslantaş göreve başladı

Son Valiler Kararnamesiyle 9 Haziran’da Erzincan Valiliği görevinden Burdur Valiliğine atanan Vali Ali Arslantaş, yeni görevine bugün başladı.

Protokol kapısında Vali yardımcıları ve Valilik birim müdürlerince karşılanan Vali Arslantaş’a yöresel giysili küçük öğrencilerce çiçek takdim edildi.

Karşılama sonrası makama geçen Vali Arslantaş basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Açıklamada, “10 Haziran tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Erzincan İlinden Burdur İline atanmış bulunuyorum. Öncelikle bu görevi bizlere layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza, Hükümetimize bu takdir ve tensiplerinden dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum” diyen Vali Arslantaş, “Erzincan İlinde 4 yıllık bir Valilik sürecimiz oldu. Orada edindiğimiz tecrübeler ve birikimlerle Burdur’a geldik. Burdur’da da hem antik kentleri, hem ören yerleri, hem Allah’ın bahşettiği doğal güzellikleriyle geçireceğimiz her bir günü Cennetten ödünç aldığımız gün olarak değerlendireceğimizi düşündüğümüz bir doğa harikası ilimiz olarak gördük” diye konuştu.

Vali Arslantaş açıklamasının devamında şunları söyledi:

BURDURLULARLA BİRLİKTE HEM ALIN TERİ,

HEM AKIL TERİ DÖKEREK İŞLERİ YÜRÜTME GAYRETİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

“Burdur’da ortak aklı ön plana çıkarma gayreti içerisinde olacağız. Vekillerimizle, 15 belediye başkanımızla, 10 kaymakamımızla, 193 köy muhtarımızla,  126 mahalle muhtarımızla, sivil toplum örgütlerimiz ile istişare içerisinde ve Burdur’un hali hazırda devam eden işlerini, sorunlarını, yapılması gereken işleri, planlayıp bir koordinasyon içerisinde yürüteceğiz. Bu süre içerisinde bizi çok fazla konuşurken görmeyeceksiniz. Hep işlerin başında sizlerle daha çok karşılaşacağız. Burdurlularla birlikte hem alın teri hem akıl teri dökerek işleri yürütme gayreti içerisinde olacağımıza inanıyorum.”

BİZ BU İŞİ BİR RIZIK KAPISI GÖRÜYORUZ AMA

REZZAK’IN KAPISINA ÇEVİRME YOLUNDA GAYRET İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

“Yöneticilik çözüm bulma sanatıdır. Mazeret bulma yeri değildir. 40 tane mazeret bir tane maharetin yerini tutmaz. İş yapmak istemiyorsanız bir mazeret bulursunuz. İş yapmak istiyorsanız da bir yolunu bulursunuz. Fuzuli diyor ki ‘Kadere çok fazla gönül koyma, buğday ektinde arpa mı biçtin. Biz buğday ekip buğday biçme gayretinde olacağız. Cüzi iradeyi hep öne çıkaracağız. Külli iradenin, kaderin şartlarına boyun eğerek devam edeceğiz yolumuza. Çalıştığımız süre içerisinde Şehit yakınları, gaziler, kadınlar, engelliler çocuklar, yaşlılar bizden sürekli bir pozitif ayrımcılık görecekler. Vatandaşımızın derdiyle dertlenip, vatandaşı gördüğümüzde hem biz hem birlikte çalışacağımız mesai arkadaşlarımız yetkilerini değil görevlerini ve sorumluluklarını hatırlayacaklar. Biz bu işi bir rızık kapısı görüyoruz. Ama Rezzak’ın kapısına çevirme yolunda gayret içerisinde olacağız.

Bu vesile ile tüm Burdurlu hemşerilerimi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir