Başkan Ercengiz emekçi kadınlarla buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Burdur Belediyesi’nin emekçi kadınlarıyla bir araya geldi. 

Başkan Ercengiz, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, kadın personele 1 günlük idari izin verdi.

Burdur Belediyesi Susamlık Tesislerinde düzenlenen öğle yemeğine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Eraslan, birim müdürleri ve Burdur Belediyesi kadın personeli katıldı.

Başkan Ercengiz, Burdur Belediyesi bayan personelin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlayarak karanfil verdi. Her şeyden önce Burdur Belediyesi olarak büyük bir aile olduklarını ifade eden Başkan Ercengiz, “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadına verilen değer, kadının emeğin içindeki payı ve hayatın içerisine dahil etmek sadece sembolik görevlerle olmamalı. Bu görev sorumluluklarda paydaş olduğumuzu bilmeliyiz. Her geçen gün kadın yöneticilerin sayısının arttığını, kadın emekçi sayımızın arttığını, kadının elinin değdiği yerde güzelliklerin arttığını görüyoruz. Çünkü kadın daha özenli. Çalışan bir annenin evladı olmak bizim en başında eğitim öğretimimize katkı verdi. Annelerimiz, iyi bir eğitim almamızı, iyi bir meslek sahibi olmamızı ve her şeyden önce iyi birer insan olmamızı sağladı. Aramamızda olmayan annelerimize bugünlere gelmemizde verdiği emeklerden dolayı müteşekkirim. Göreve geldiğimizde yeterince kadın çalışanımız yoktu. Kadın istihdamını arttırdık, şu an 250 civarında kadın çalışanımız var. Burdur Belediyesi tarihinde ilk kez bir kadın başkan yardımcısı atadık. 4 tane birim müdürü arkadaşımızın yanı sıra tarihinde ilk kez kreşler açarak neredeyse tamamı kadın personelimizle kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Emeklerinden dolayı tüm personelimize teşekkür ediyor, Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü bir kez daha kutluyorum.” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.