Başkan Ercengiz, fırıncı esnafıyla bir araya geldi

Fırıncı esnafıyla Belediye Meclis salonunda bir araya gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ekmek fiyatları ve son ekmek zammını görüştü.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediye Meclis Salonunda fırıncı esnafıyla bir araya geldi. Kamuoyunda yoğun olarak tartışılan son ekmek zammının geri alınması ve makul bir fiyat üzerinde anlaşılması için çaba sarfetti. Ancak fırıncı esnafı teklif edilen 200 gr ekmeğin 1,5 liradan satılması konusunda ikna edilemedi. Bütün fırıncılarla görüşme sağlandıktan sonra bir karara varılacağı öğrenildi.

Toplantıda konuşan Başkan Ercengiz, “son günlerin siyasi polemik konusu haline getirilmeye çalışılan ekmek fiyatları üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Bizler Burdur halkının her zaman ucuza hizmet alabilmesini sağlıkla hizmet alabilmesini ve en iyi hizmet alabilmesi için mücadele eden bir belediyecilik anlayışı ile 7 yıldır halkımızla içi içeyiz. Gerek yaptığımız ziyaretlerde gerekse esnafımızdan aldığımız geri dönüşlerde vatandaşımızın pandemi günlerinde yeterince zorlandığını ve ekonomik anlamda Burdur ekonomisinin daralması neticesinde birçok esnaf arkadaşımızın da iş yerlerini kapatmak ya da bir şekilde zorlanarak ayakta kaldığını görüyoruz. Esnaf arkadaşlarımızı dinledik. Onlar da dertlerini isteklerini şikâyetlerini anlatılar. Biz de Burdur halkının talebi olarak dillendirdiğimiz 200 gr ekmeğin 1,5 TL’den satılmasını daha uygun olacağını kendilerine ifade ettik” dedi.

Başkan Ercengiz konuşmasının devamında, “arkadaşlarımız bu konuda tüm fırıncı arkadaşlarıyla bir görüş alışverişi yapacaklar. Eğer kendi aralarında mutabakatı sağlarlarsa 200 gr ekmeği 1,5 TL’den önümüzdeki günlerde satılabilecek. Umuyorum halkımızın isteği ve beklentisi olan 200 gr ekmeğin 1,5 TL’den satılmasına yönelik bu talep fırıncı esnaflarımız tarafından karşılık bulur ve halkımız bundan sonra 1,5 TL’den ekmeğini yer. Biz hiçbir zaman kimsenin hakkını kimseye geçiren, kimsenin hak etmediğini de kimseye veren bir anlayış içerisinde olmadık. Ancak kamu hizmeti üretirken elbette tüm tarafların haklarını çıkarlarını korumak gibi bir ödevimiz de var. Biz artan girdi fiyatlarının karşılığında fırıncı esnafımızı anlamaya gayret ediyoruz. Ancak pandemi nedeniyle özellikle son dönemde artan gıda fiyatlarının karşılığında halkımızın mutfak masraflarının da oldukça artığının farkındayız. Fırıncı esnaflarımızdan bu anlamda özveri beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz ki bu sorunun hep birlikte üstesinden geleceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir