Karamanlı fırıncı esnafına büyük pazar imkânı

Karamanlı Belediye Başkanı Selimoğlu’nun yüksek performansıyla ekmek fiyatlarını 1 liraya çekmiş olan Karamanlı fırıncı esnafına Burdur Belediyesi’nden her zaman ele geçmeyecek büyük Pazar imkânı ve teklifi sunuldu. Başkan Ercengiz tarafından sosyal medya hesabından Karamanlılı fırıncı esnafına bir yıllık sözleşme çerçevesinde her gün 10 bin ekmek satın alma teklifi yapıldı.

Bir süredir ekmek fiyatları üzerinde yoğun tartışmalar sürmektedir.

En son olarak ekmek fiyatı zamlandı ve 2 liraya çıkartıldı.

Bunun üzerine kızılca kıyamet koptu.

Halkın ekmeği üzerinden çirkin bir siyaset ve algı operasyonları yapılmaya başlandı.

Burdur merkezde 2 liralık zam Burdur Belediyesi’ne ihale edilmeye çalışıldı.

AKP’li başkanlarca yönetilen Bucak, Karamanlı ve Gölhisar belediyeleri fırıncı esnafını toplayarak ekmeği 1,5 liraya çekmeye çalıştı.

Halkın taleplerine kulak vermelerini sağlamak için fırıncı esnafıyla bir araya gelen Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, özü sözü bir, dürüst bir kişilik olarak ekmek fiyatlarının belirleyiciliğinde belediyelerin hiçbir yetkisinin olmadığını, yapılanın sadece vatandaşın isteklerini fırıncı esnafına iletmekten ibaret olduğunu açıkladı.  

Gölhisar Belediye Başkanı ekmeği 1,5 liraya düşürttüğünü açıkladı sosyal medya hesabından. Başkan Sertbaş, “Gönül Belediyeciliği kapsamında vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine belediyemizde esnaf odası başkanımız ve fırıncılarımızla bir araya gelerek ekmek fiyatı konusunda toplantı gerçekleştirdik.200 gr. ekmeğin fiyatı 1.50TL olarak karar alındı” ifadelerini kullandı.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu da sosyal medya hesabından, “210 gr ekmek 1.00 TL’den satılacak. Örnek davranışları için tüm Fırıncı esnafımıza şahsım ve Karamanlı halkı adına teşekkür eserim” açıklamasında bulundu.

REDDEDİLEMEZ TEKLİF

Bütün bu gelişmeler ve özellikle Karamanlı fırıncı esnafının 1 liralık ekmek kararı Burdur Belediyesini harekete geçirdi. Başkan Ercengiz sosyal medya hesabı üzerinden Karamanlı fırıncılarına reddedilemez bir teklif sundu.

Başkan Ercengiz şöyle tivitledi:

“Karamanlı İlçemizdeki fırıncı esnafımızın 210 gr ekmeği 1 TL’den satacağını sevinerek öğrendim.

Burdur Belediyesi olarak günde 10.000 ekmeği Karamanlı ilçemizdeki esnafımızdan alarak üzerine nakliye masraflarını da koyup halkımıza satmayı taahhüt ediyorum. 1 yıllık sözleşme yapmak şartıyla Karamanlı ilçemizden ekmek almaya talibiz. Hem Halkımıza ucuz ekmek yedirmiş hem de ilimizin her noktasında esnafa destek olmuş oluruz. Pazartesi Karamanlı’daki Fırıncılarımızı da Burdur’a görüşmeye davet ediyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir