Başkan Ercengiz, Halk Günü’nde halkla beraber

Haftada birkaç günü esnaf gezileri yapan, çeşitli esnaf gruplarıyla kahvaltılı, yemekli bir araya gelen, gelip geçtiği cadde ve sokaklarda vatandaşlarla içli dışlı olan Burdur Belediye Başkanı, vatandaşların problemleri ve talepleri kapsamında daha da özelleştirilmiş ilişkiler için Halk Günü uygulaması başlattı. Başkan Ercengiz, “bir bakıma da iyi oldu. Daha rahat bir pozisyon oldu. Vatandaşımız gelip derdini anlatıyor, elimizden geldiğince çözmeye çabalıyoruz” dedi.

Hafta içi mesaisi çok yoğun olan, halkla içiçe olmasına rağmen halkın problemlerini ve taleplerini yeterince alamayan Başkan Ercengiz, haftalık mesaisini altıya çıkararak, Cumartesi günü saat 10,00’dan 15,00’e kadar Halk Günü adıyla farklı bir uygulama başlattı. Halk Günü’nde vatandaşları makamında ağırlayan ve dinleyen Başkan Ercengiz, gelen vatandaşların daha çok iş talebinde bulunduğunu ifade etti. İlgiden de memnun olan Başkan Ercengiz, “sabahtan beri hiç boş kalmadık” dedi.

Cumartesi günün Halk Günü olarak belirlediklerini, saat 10,00’da geldiğini, öğleden sonra saat 15,00’e kadar vatandaşları ağırlayacaklarını ve dinleyeceklerini ifade eden Başkan Ercengiz, “çok şükür hiç boş kalmadı makamımız, vatandaşımız hep bizimle birlikte, talepler genellikle iş istihdamı yönünde oluyor. Vatandaşımızın kamu kurumlarından talebi bu yönde, genellikle bunu duyuyorum. Biz de elimizden geldiğince istihdamla ilgili tasarrufumuzu halka açık ilanlarımızla İş-Kur üzerinden yapıyoruz. Vatandaşımızı yönlendiriyoruz. Vatandaşımız kendine uygun iş başvurusunu yaparak, iş bulabilme şansına sahip oluyor” diye konuştu.

Başkan Ercengiz, “bireysel talepler oluyor ve teknoloji çapındayız, bireysel talepleri sosyal medya üzerinden, bizzat telefonla veya özel kalemimize not aldırarak ulaşıyorlar.  Yapılabilir, çözülebilir, yasal durumları zaten hemen çözüyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir