Başkan Ercengiz hem gönülleri, hem de içleri ısıttı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Halk Pazarında soğuk havada alışveriş eden esnaflara ve vatandaşlara çorba dağıttı.

Çorba dağıtımında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

HAYAT PAHALILIĞI VE KAR BUZ PAZARI TENHALAŞTIRDI

Çorba dağıtımından sonra konuşan ve “Her zaman olduğu gibi sıcak çorbamızla yurttaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Ercengiz, “Bunca yıldır Salı pazarına gelip gidiyorum, ilk defa Salı pazarını bu kadar seyrek gördüm. Tabi birkaç nedeninin olduğunu düşünüyorum. En başta iklim koşulları; bugün ilçelerimizden veya diğer kentlerden Burdur’a gelişi engellemiş durumda hava koşulları. Bunun yanı sıra vatandaşımızın biraz da pahalılıktan şikâyet ettiğini duyuyorum üreticinin, buradaki satıcı esnaf arkadaşların” diye konuştu..

ÜLKE ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA, ÜRETİM YAPMALIYIZ

“Ülkemizin Zor bir dönemden geçtiği”ni belirten Başkan Ercengiz, “Üretime önem vermeliyiz. Daha çok üretimin içinde yer almalıyız. Üretimi desteklemeliyiz ki bol olsun. Bol olursa bereketli olur. Bugün kar yağıyor. Kardan, karın yağışından çok umutluyuz. Bir haftadır yer altı stoklarımızın, su rezervinin de güçleneceğini düşünüyoruz. Bu yağışlarla birlikte suyumuzu da ürettiğimiz ürünü de doğru kullanmak zorundayız. Aksi halde varlıktan şikâyet etmek durumunda kalacağız” uyarısında bulundu.

TASARRUF ETMELİYİZ

Başkan Ercengiz konuşmasına, “Tasarruf etmeliyiz. İsraf içerisinde olmamalıyız, çünkü hem üretim zor hem de üretime ulaşmak zor artık, ama yine de Burdur’un en ucuz gıda buluşma noktası Salı Pazarı; bugün yine vatandaşımızın en ucuz şekilde gıdaya ulaştığı yer olarak hala önemini koruyor. Bol ve bereketli kazanç diliyorum. Hem satıcı hem üreticilerimize. Bununla birlikte vatandaşımıza da aldıkları gıdaları afiyetle sağlıkla yemelerini diliyorum” diyerek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.