Başkan Ercengiz, Muhtarlar Günü’nde muhtarları yalnız bırakmadı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Muhtarlar Günü nedeniyle

mahalle ve köy muhtarıyla yemekte buluştu.

Burdur Belediyesi tarafından Muhtarlar Günü nedeniyle merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarları için yemek düzenlendi. Susamlık Tesislerinde düzenlenen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP İl-İlçe Başkanı, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, Burdur Belediyesinin çalışmaları hakkında muhtarlara sunum yaptı.

Göreve geldikleri günden itibaren muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda çalışma gayretinde olduklarını belirten Başkan Ercengiz, “4,5 yılı aşan bir süredir birlikte hizmet ediyoruz. Sadece 35 Mahalle muhtarımızla değil Merkeze bağlı köy muhtarlarımızın da zaman zaman bizlerle birlikte olmasından keyif aldığımızı söylemek istiyorum. Çünkü Burdur ili bölgenin yaşanabilir üretken, kendi kendine yetebilen ve ülke ekonomisine katma değer katan en kıymetli illerinden birisi. Zaman zaman Türkiye İstatistik Kurumunun bölgeye ait verilerini inceliyorum. Burdur olarak hem doğal taş da hem yaş sebzede biz bizim ölçeğimiz olan birçok ilin çok çok önündeyiz. İlimiz olarak kayıtlara geçen 200 bin dolarlık ihracatla nüfus ölçeğine oranlandığında oldukça kıymetli bir ihracatı yapan bir iliz. Bunu en büyük temeli bölge halkımızın çalışkan, dürüst olması ve bölge insanımızın da ülkesini ve vatanını sevmesidir.  Hepimiz bu vatan ve millet için çalışmak zorundayız. Mahallerimizin sorunlarını sizden öğrenmek adına toplantılar yapıyoruz. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda bir iş planı içerisinde sıraya koyup kimseye haksızlık etmeden en iyi hizmeti eşit ve adil bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz. İyi ki birlikte yönetiyoruz, iyi ki sizler varsınız ilimizin gelişmesi ve güzelleşmesi için katkı koyuyorsunuz sizlere teşekkür ediyorum. Bir kez daha Muhtarlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Muhtar Sami Çelik Başkan Ercengiz’e yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir