Belediyeye “kayyum” talebine cevap geldi

Bucak Belediye şirketi BELTAŞ ile Burdur Belediye şirketi BAHTAŞ ve BİMTAŞ akaryakıt istasyonlarının otogaz fiyatlarındaki 6o kuruşluk fark sebebiyle İYİ Parti Meclis ve Encümen üyesi Mehmet Yavuz Kaya’nın dünkü açıklamasındaki Burdur Belediyesi’ne “kayyum” esprisine Belediye’den sert tepki geldi. Kaya’ya mahkeme yolu gözüktü.

“İbretle izlenmekte olduğu” belirtilen Kaya’nın “kayyum” talebi karşısında yapılan açıklamada BAHTAŞ ve BİMTAŞ’ın mali geçmişi ve mevcut tablosu karşılaştırılarak Belediye şirketlerindeki başarı hikâyesi ortaya kondu.

Belediye açıklamasında Belediye şirketlerinin 5 milyon 168 bin 900 liralık borçla devralındığı belirtilerek, “iyi bir yönetim anlayışı ve işletmecilik sitemi ile başarıyı yakalayıp, Bimtaş Göl Tesisleri, İstasyon Park Restoran ve Susamlık Tesisleri yeni yapımları ile revizyonlarını gerçekleştirmiş bulunuyoruz” denildi.

Belediye açıklamasında şu görüşler savunuldu:

“Yeni yapılan lisans sözleşmeleri ile Belediyemize ve şirketlerimize Asfalt Kazıma Makinası, Binek Araç, Ford Kamyon ve Tanker araçlarını kazandıran 3.841.000,00 TL’lik yatırım bütçesi ile geleceğe güvenle bakan bir sistemle çalışmalarımızı yürütüyoruz.

“Şirketlerimiz Y. Mali Müşavirleri ile sürekli izlenmekte Sayıştay Denetimine açık olduğu için denetlenmekte, her türlü hata ve usulsüzlüğe neden olacak durumlarla ilgili tedbirler alınmaktadır.

Hal böyleyken Y. Mehmet KAYA tarafından yapılan açıklamanın mesnetsiz ihbar ve iftira olduğu değerlendirilmektedir. Tüm yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla her türlü dava açma yoluna gidilecektir.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir