Başkan Ercengiz, öğrenci ulaşımına el attı

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ulaşım ücretlerine yönelik tepki gösteren öğrenciler için Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yetkilileriyle görüştü.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, haftanın ilk mesaisine Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetimini makamına davet ederek, geçtiğimiz hafta sonu öğrencilerin halk otobüsü fiyatları yönelik yaptığı eylemle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, üniversiteli öğrencilerin sosyal medyada gündeme taşıdığı otobüs fiyatlarıyla ilgili yakın zamanda çözüm bulacaklarını belirtti. Sosyal medya gündeminin ardından öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlanması için hemen harekete geçen Başkan Ercengiz, Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ile makamında görüştü. Karşılıklı yapılan istişareler sonucunda Başkan Ercengiz, kendilerinden bu konuda özverili bir çalışma yapmalarını ve öğrencilerin ulaşım ücretleri konusundaki sıkıntılarını gidermelerini istediğini belirtti. Halk Otobüsü Kooperatifi yöneticileri de bu konuyu değerlendirebileceklerini, öğrencilerin misafirleri ve evlatları olduklarını vurgulayarak çalışma başlatacaklarını belirttiler. 

Öğrencilerin ulaşım ücretlerine yönelik yaptıkları eylemin, yasal ve demokratik hakları olduğuna dikkat çeken Başkan Ercengiz, “bazı topluluklar tarafından işin siyasi tarafını da endişeyle izledik. Bu konuda öğrenci arkadaşlarımızın hiçbir siyasi eylemin arka bahçesi olmaması gerektiğini, sadece hak arayışı konusunda öğrencilerin her zaman yanında olduğumu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ercengiz, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ile varılan müjdeli kararı yakın zamanda açıklayacaklarını da ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir