Başkan Ercengiz sorunları çözmeyi sürdürüyor

Burdur Belediyesi’nden kırmızı et kampanyası

Burdur Belediyesi, hayvan yetiştiricisi vatandaşlara destek kapsamında kırmızı et kampanyası başlattı. Hayvan yetiştirici vatandaştan 3 ton et alınarak 3 bin aileye birer kilo dağıtılacağı belirtildi. Başkan Ercengiz, herdaim üreticinin ve yetiştiricinin yanında olduklarını, daha önce süt üreticisi, nar çiftçisinin yardımına koştuklarını; şimdi de zor durumda olan et üreticisinin yanında olduklarını ifade etti.

ÜRETİCİ, BİR YANDAN 30 LİRA MALİYETİ OLAN

ETİN FİYATININ 26 LİRAYA DÜŞTÜĞÜNDEN; DİĞER YANDAN

ET VE CANLI HAYVAN İTHALATI YAPILDIĞINDAN ÜRETİCİ ZOR DURUMDA

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Karkas etin fiyatının 26 liranın altına düştüğünü, hâlbuki maliyetin 30 lira olduğunu belirten Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “üretici zor durumda” dedi.

BURDUR BELEDİYESİ, BİRLİK’TEN 3 TON

KIRMIZI ET ALACAK; 3 BİN AİLEYE BİRER KİLO ET DAĞITACAK

Bir yandan iki ay sonrasına gün verildiği için çiftçi hayvanını kestiremediğini, diğer yandan da et ve canlı hayvan ithal edildiğini ifade eden Başkan Ercengiz, “üreticinin yaşamını sürdürmesi için bir kampanya başlatıyoruz. Burdur Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nden 3 ton kırmızı et alarak alım gücü düşük olan yurttaşlarımıza 1’er kilo olarak dağıtacağız. Belediye olarak 3 bin aileye 1’er kilo et vermemiz elbette sembolik. Ama bir yerden başlamak gerekiyor. Üretici çok zorda. Hayvanını satamıyor. Zarar ediyor. Bu zor dönemde ülke genelinde yerel yönetimler üreticiye destek olmalı” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Ayrıca Başkan Ercengiz bütün paydaşları ve vatandaşları kırmızı et kampanyasına destek olmaya çağırdı.

*****

İşte vizyon işte üretim!

Bir yerden bir şey bekleyerek değil üreterek büyütüp geliştireceğiz.

Kırmızı et üreticisi ve paydaşlarının son dönemde yaşadığı yoğun mağduriyetini gidermek üzere ve dar gelirli vatandaşımıza protein yedirebilmek için büyük projemizi açıklıyoruz. Dertlere derman olacağız

Son dönemde yoğun şekilde yaşanan bir sorunun çözümüne daha katkı koyuyoruz. Bir taraftan ithalata bağlı arz fazlası diğer taraftan da artan fiyatlar nedeniyle tüketimde yaşanan sıkıntıyı gidermek üzere dar gelirli yurttaşımıza kırmızı et vereceğiz.

Daha önce de sütteki arz fazlasına bağlı fiyat düşüşünde üreticimizin yanında olup dar gelirli vatandaşımıza peynir ve tereyağı ulaştırmıştık. Bugün de kırmızı etteki sıkıntıyı gidermek üzere Kırmızı Et Yetiştiricileri Birliği ile birlikte gerçekleştireceğimiz projeyle

Yine bir derde daha derman olurken ekonomik güçlükten evine et götüremeyen vatandaşımıza protein olarak gideceğiz. Belediyemiz olarak her daim vatandaşımızın yanındayız.

Yaptığımız anlaşma gereği dar gelirli yurttaşımıza bir elin verdiğini bir el görmeyecek şekilde

Ulaştıracağımız bu hizmeti tüm yerel yönetimlere tavsiye ediyoruz. Böylece yerli üreticimize sahip çıkarken vatandaşımıza da taze protein sağlayabiliriz.

Şu anda hayvanları kestirmek için 2 ay gün beklemek zorunda kalan üreticimize sahip çıkıyoruz.

Bu kampanyaya destek

Olmak isteyen tüm paydaşları ve yurttaşlarımızı destek için davet ediyorum.

Saygı ve sevgiyle…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.