Başkan Ercengiz, verdiği sözleri bir bir tutuyor

Dün bir bugün iki; Başkan Ercengiz, seçim sürecinde çeşitli mahallelerde verdiği sözleri birbiri ardına yerine getirmeye başladı. Açık alanda matine ile Konya ve Çanakkale Kültür turlarından sonra şimdi de doğal gazdan mahrum bulunan mahallelere doğal gaz ulaştırma girişimi başlatıldı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, seçim sürecinde kullandığı ve halk arasında patlama yaparcasına tutan “Yaparsa bizim Ali yapar” sloganının gereğini yapmaya başladı.

Seçim sürecindeki ilk kadın matinesinde Sergi Salonuna sığmayan kadın ordusuna söz vermişti.

Bir daha ki matineyi statta yapacağız!

Halkımıza kültür turları düzenleyerek Konya ve Çanakkale’ye götüreceğiz!

Hobi bahçeleri yapacağız!

Gazdan mahrum Kışla, Bağlar ve Menderes mahalle sakinlerine de gelecek kışta doğalgazla ısınacaksınız; sözleri verildi.

DOĞALGAZ ÇALIŞMASI KIŞLA MAHALLESİNDE BAŞLADI

Verdiği sözleri birbiri ardına gerçekleştiren Başkan Ercengiz, bugün Kışla Mahallesi’nde boru hatları döşenmeye başlanan doğalgaz çalışmalarını yerinde inceledi.

Torosgaz Bölge Müdürü Oktay Küp, Burdur Fen İşleri Müdürü Mehmet Emin Demirel, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü İsmail Güler ve Kışla Mahallesi Muhtarı Rasim Uysal ile birlikte Kışla Mahallesi’nde süren doğalgaz çalışmalarını inceleyen Başkan Ercengiz, doğalgaz çalışmalarını yürüten Bölge Müdürü Oktay Küp ve müteahhit firma yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

12 KM VE 600 YENİ BAĞLANTI; TEMMUZ AYINA BİTECEK!

Köy Muhtarlığının bir koç da kurban ettiği inceleme etkinliği esnasında basına konuşan Başkan Ercengiz, “Menderes ve Kışla mahallelerinden bize kendilerine doğalgaz ulaşması yönünde bir talep vardı. Biz de bunu yetkili kurumumuza ilettik. Kendi altyapı çalışmalarını ve yatırım planlamalarını yaptılar. Bize de bu konuda bir söz vermişlerdi. Seçimden sonra Kışla Mahallemizde ilk kazmayı vurarak başlayacağımız konusunda. Biz de bunun üzerine seçim çalışmalarımızda vatandaşımıza sözümüzü vermiştik. Burada en büyük maliyet asfalt bozma bedelleriydi. Şirketimiz de onu vatandaşımıza yansıtmak zorundaydı. Biz de bunu ne vatandaşımıza ekstra bir maliyet çıkartmak ne de yetkili şirketimizin iş yapmasını engellememesi adına asgari müşterek de buluşturduk. Toplam 12 km ve 600 bağlantı yapılarak vatandaşımızın doğalgazla buluşmasını sağlayacağız. Mahalleler eski ve potansiyel olarak yaşlı insanlarımızın yaşadığı mahalleler. Seçim çalışmalarında şunu gördük. Vatandaşımız bedeli ne olursa olsun doğal gazı istiyordu. Görevimiz en kısa zamanda işi bitirip vatandaşımızı doğalgazla buluşturmak. Hayırlı olsun” dedi.

Başkan Ercengiz konuşmasını şöyle sürdürdü:

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE İŞLERİ ORGANİZE

EDEREK ASFALT BOZMAYI ORTADAN KALDIRACAĞIZ!

“Bu bir süreç. 2007 yılından beri yeni imar adalarına da ulaştırılıyor. Ama gönlümüzden geçen arzuladığımız şu: Bundan sonraki süreçte planlamaları, gerek doğalgaz şirketi, gerek elektrik dağıtım şirketi, Telekom, altyapıda ne kadar şirket varsa bunları birlikte organize edip, altyapı çalışmalarını ortak kullanım alanlarından çıkarıp vatandaşın kullanacağı alana kadar getirip altyapı hizmetlerini bitirdikten sonra yol ve kendi hizmet alanımızı düştükten sonra her yeni çalışmada asfaltları kazıp bu hale getirmemek düşüncemiz var. İnşallah ilgili kurumlarımızla planlamayı yaparak yeni süreçleri de böyle götürmeyi planlıyoruz.”

Başkan Ercengiz, “doğalgaz ulaşımı hemen bir ay sonra faaliyete geçecek” müjdesini de verdi.

BURDUR’UN TAMAMININ ALTYAPISINI BİTİRİYORUZ

Doğalgaz çalışmalarının teknik detaylarını aktaran Torosgaz Bölge Müdürü Oktay Küp, “özellikle Kışla Mahallesi, Menderes Mahallesi, Bağlar Mahallesi, hem eski yer hem de yeni yerleşime açılması dolayısıyla imar yönüyle sıkıntılar vardı. Başkanım o konudaki problemleri de çözerek önümüzü açtı. Bu yatırımlarımızda Burdur’un tamamının altyapısını bitirmiş oluyoruz. Temmuz sonu itibariyle bütün çalışmalarımız bitmiş olacak. Yaklaşık 35 bin konutun da kapısının önünde doğalgaz var tabi bina sayımız çok daha fazla ama biz 35 bin hedefine ulaşmak istiyoruz ve iş biter bitmez, Temmuz sonu itibarıyla bütün kapısının önünde gaz getirdiğimiz kişiler, kullanabiliyor olacak” açıklamasında bulundu.

Kurban kesimi ritüelinden sonra program sona erdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir